ՀՀ ՊՆ-ն ԶԼՄ ներկայացուցիչներին է ներկայացրել հակառակորդին հասցված վնասների մասին տեսանյութ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանական համակարգի համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավարների հանդիպումը ԶԼՄ ներկայացուցիչների հետ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունից, արձանագրվել է, որ անցած շաբաթվա ընթացքում հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է 445 անգամ՝ այդ ընթացքում կիրառելով տարբեր տրամափաչի հրաձգային և հրետանային սպառազինություն:
Հանդիպման ընթացքում մասնավորապես անդրադարձ է կատարվել սեպտեմբերի 25-ից 30-ը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և արցախա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում Ադրբեջանի կողմից իրադրության հետևողական սրմանը նպատակաուղղված սադրիչ և անհեռատես քայլերին, ինչպես նաև հայկական կողմի համարժեք գործողություններին:
Մամուլի ասուլիսը ուղեկցվել է հայկական անօդաչու սարքերի օգնությամբ հակառակորդի կենդանի ուժին և ենթակառույցներին հասցված վնասների մասին պատմող փաստագրական տեսանյութի ներկայացմամբ: Հանդիպման ավարտին ՀՀ պաշտպանական համակարգի ներկայացուցիչները պատասխանել են նաև ԶԼՄ ներկայացուցիչներին հետաքրքրող հարցերին:

В МО Армении представителям СМИ продемонстрирован снятый видеоматериал об ущербе, нанесенном противнику
В МО Армении состоялась встреча руководителей соответствующих ведомств оборонной системы страны с представителями СМИ. Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МО Армении, было проинформировано, что в течение прошлой недели противник нарушил режим прекращения огня 445 раз, применяя стрелковое оружии различного калибра и артиллерию.
На встрече, в частности, были отмечены события 25-30 сентября на армяно-азербайджанской границе и линии соприкосновения в зоне карабахского конфликта, провокационные шаги Азербайджана, направленные на обострение ситуации, а также ответные действия армянской стороны.
Представителям СМИ был продемонстрирован снятый с помощью беспилотного летального аппарата документальный фильм о нанесенном живой силе и инфраструктурам противника ущербе. В конце встречи представители министерства обороны ответили на интересующие журналистов вопросы.