ՀՀ ՊՆ-ն ԶԼՄ ներկայացուցիչներին է ներկայացրել հակառակորդին հասցված վնասների մասին տեսանյութ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանական համակարգի համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավարների հանդիպումը ԶԼՄ ներկայացուցիչների հետ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունից, արձանագրվել է, որ անցած շաբաթվա ընթացքում հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է 445 անգամ՝ այդ ընթացքում կիրառելով տարբեր տրամափաչի հրաձգային և հրետանային սպառազինություն:
Հանդիպման ընթացքում մասնավորապես անդրադարձ է կատարվել սեպտեմբերի 25-ից 30-ը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և արցախա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում Ադրբեջանի կողմից իրադրության հետևողական սրմանը նպատակաուղղված սադրիչ և անհեռատես քայլերին, ինչպես նաև հայկական կողմի համարժեք գործողություններին:
Մամուլի ասուլիսը ուղեկցվել է հայկական անօդաչու սարքերի օգնությամբ հակառակորդի կենդանի ուժին և ենթակառույցներին հասցված վնասների մասին պատմող փաստագրական տեսանյութի ներկայացմամբ: Հանդիպման ավարտին ՀՀ պաշտպանական համակարգի ներկայացուցիչները պատասխանել են նաև ԶԼՄ ներկայացուցիչներին հետաքրքրող հարցերին:

YEREVAN, OCTOBER 1, ARMENPRESS. Meeting between mass media representatives and heads of relevant departments of the Defense Ministry took place at the administrative complex of the Defense Ministry of the Republic of Armenia. As “Armenpress” was informed from the press service of the Republic of Armenia Defense Ministry, it was recorded that the rival violated the ceasefire regime for 445 times during the last week, applying different caliber gunshot and artillery ammunition.
During the meeting there was a particular reference to the provocative and imprudent measures of Azerbaijan from September 25-30 aimed to escalate the situation on the state Armenia-Azerbaijan border and on the contact line of Artsakh-Azerbaijan apposing armies, as well as to the adequate operations of the Armenian side.
A documentary film made by Armenian UAVs about the damage inflicted to the infrastructure and manpower of the rival was shown during the press conference. At the end of the meeting the representatives of the Armenian Defense Ministry answered the questions of the journalists.