Յուրի Ջորկաեֆը հարգանքի տուրք մատուցեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Յուրի Ջորկաեֆը հոկտեմբերի 1-ին հարգանքի տուրք մատուցեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, սեպտեմբերի 30-ին Հայաստան ժամանած Յուրի Ջորկաեֆը Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Էմմիյանի ուղեկցությամբ այցելեց Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Յուրի Ջորկայեֆի մասնակցությամբ «Փյունիկ» ակումբի մարզադաշտում հոկտեմբերի 2-ին` ժամը 17:30-ին, տեղի կունենա Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկի և Հայաստանի լրագրողների ֆուտբոլի հավաքականների բարեգործական հանդիպումը: Իսկ հոկտեմբերի 4-ին առաջին անգամ Երևանում տեղի է ունենալու վազքի միջազգային կիսամարաթոն` «Երևան ՌԱՆԱՐՄ 2015»-ը, որը կրելու է ամենամյա բնույթ՝ նպատակ ունենալով խթանել սպորտաձևի տարածումը, քարոզել առողջ ապրելակերպ և զարգացնել սպորտային տուրիզմը Հայաստանում: Կիսամարաթոնը կանցկացվի Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության, Երևանի քաղաքապետարանի, Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի և Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի հովանու ներքո:

Юрий Джоркаефф почтил память жертв Геноцида армян
1 октября чемпион Европы и мира по футболу Юрий Джоркаефф почтил память жертв Геноцида армян. Как передает Арменпресс, прибывший в Армению 30 сентября Джоркаефф, в сопровождении президента Федерации атлетики РА Роберта Эммияна, посетил мемориал в Цицернакаберде.
2 октября в 17.00 часов на стадионе клуба «Пюник» состоится благотворительный матч между футбольными сборными АКБА-Кредит Агриколь Банка и армянских журналистов с участием чемпиона мира и Европы по футболу Юрия Джоркаеффа.А 4 октября впервые в Армении состоится международный полумарафон по бегу «Ереван РАНАРМ-2015», который будет проводиться ежегодно - с целью стимулирования распространения этого спорта, популяризации здорового образа жизни и распространения спортивного туризма в Армении.
Полумарафон проводится под патронажем Министерства спорта и по делам молодежи РА, мэрии Еревана, НОКА и Федерации атлетики РА.