Հակառակորդը հայկական դիրքերի ուղղությամբ կիրառել է ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք. ԼՂՀ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում սեպտեմբերի 30-ին և հոկտեմբերի 1-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 120 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 (56 արկ), 82 (11 արկ)և 120 (7 արկ) մմ-ոց ականանետերից ու ՌՊԳ-7 (3 արկ), ՍՊԳ-9 (3 արկ ) և ՀԱՆ-17 (79 արկ) տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան1500 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, վերոնշված զինատեսակներից բացի, հայկական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք (6 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Karabakh Defense Ministry: Adversary fires TR-107 artillery rocket in direction of Armenianfrontlines
YEREVAN, OCTOBER 1, ARMENPRESS. On September 30 and in the night of October 1 the rival violated the ceasefire regime for about 120 times in the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies firing over 1500 shots from different caliber weapons, including 60mm, 82mm and 120mm mortars, RPG-7, SPG-9 and AGS-17.
As “Armenpress” was informed by the press service of the Republic of Nagorno Karabakh Ministry of Defence, apart from the abovementioned weapons the adversary also fired TR-107artillery rocket in the direction of the Armenian frontlines.
The front line units of the Defense Army are in control of the situation and continue confidently carrying out the assigned combat task.