Ճամբարակում թշնամու արձակած արկերից 3 տուն է վնասվել
ԳԱՎԱՌ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գեղարքունիքի մարզի սահմանամերձ Ճամբարակ քաղաքը եւս անմասն չի մնացել թշնամու գնդակոծությունից: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Ճամբարակի քաղաքապետ Յուրա Ավալյանը, սեպտեմբերի 27-ին` ժամը 22.30-23:00-ն ընկած ժամանակահատվածում թշմանու կողմից Ճամբարակի վրա արձակված հրետանային արկերը պայթել են քաղաքի Կոմիտաս փողոցում` վնասելով 47, 115 եւ 116 համարի տները:
«47 եւ 115 համարի տներում արկերի բեկորները փշրել են ապակիները, ծակել պատերը, իսկ 116 համարի տանը կտուրից մի հատված են փլուզել: Բարեբախտաբար, այդ սենյակներում տվյալ ժամին մարդիկ չեն գտնվել, այլապես ողբերգությունից անհնար կլիներ խուսափել»,-նշեց քաղաքապետը:
Քաղաքապետարանում կազմված հանձնաժողովն ուսումնասիրում է վնասի հնարավոր չափերը: Այդուհանդերձ, չնայած արձակած կրակոցներին, Ճամբարակը շարունակում է ապրել իր սովորական կյանքով: «Նոր կրակոցներ չկան, մարդիկ ապրում են իրենց առօրյա հոգսերով, առանց խուճապի մատնվելու եւ տագնապելու` վստահ մեր բանակի, մեր դիրքապահների ուժի եւ զգոնության վրա»,-հավելեց Յուրա Ավալյանը:

Three houses damaged in Chambarak by rival shooting
GAVAR, SEPTEMBER 29, ARMENPRESS. Bordering Chamabarak town of Gegharkunik Province could not escape the activities of the adversary as well. The Mayor of Chambarak, Yura Avalyan, informed “Armenpress” that the artillery shells fired at Chambarak by the enemy during the period from 22:30-23:00 on September 27, exploded on Komitas street damaging the houses N47, 115 and 116.
“The spalls of the shells broke the windows and pierced the walls of the houses N47 and 115, and a section of the roof of N116 house was ruined. Fortunately, there was nobody in those rooms at the moment, otherwise it would be impossible to avoid a tragedy”, the Mayor mentioned.
The Council formed in the Municipality examines the possible scale of the damage.
Despite of the shooting, Chambarak continues to live its normal life. “There are no new shootings, people live their daily life, without panic or alarm, confident on the power and vigilance of our army and border protecting units”, Yura Avalyan added.