Բակո Սահակյանն ընդունել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի մի խումբ անդամների
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 7-ին ընդունել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի մի խումբ անդամների՝ կառույցի նախագահ Իշխան Զաքարյանի գլխավորությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են 2015թ. Համահայկական խաղերի կազմակերպման հետ կապված հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Արցախի մասնակցությանն այդ խաղերին:
Նախագահ Սահակյանը կարեւոր է համարել Համահայկական խաղերի նշանակությունը ողջ հայության կյանքում` այն համարելով նշանակալի մարզական, մշակութային եւ քաղաքական իրադարձություն:

YEREVAN, MAY 7, ARMENPRESS: On 7 May the President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan received a group of members of the Pan-Armenian Games' International Committee headed by its chairman Ishkhan Zakaryan.
The press service of the Artsakh President’s Office informed Armenpress that issues related to the organization of the 2015 Pan-Armenian Games were discussed during the meeting. Special attention was paid to the participation of Artsakh in the games.
President Sahakyan stressed the importance of the Pan-Armenian Games in the life of the whole Armenian people considering it a significant sporting, cultural and political event.