Բակո Սահակյանն ընդունել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի մի խումբ անդամների
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 7-ին ընդունել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի մի խումբ անդամների՝ կառույցի նախագահ Իշխան Զաքարյանի գլխավորությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են 2015թ. Համահայկական խաղերի կազմակերպման հետ կապված հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Արցախի մասնակցությանն այդ խաղերին:
Նախագահ Սահակյանը կարեւոր է համարել Համահայկական խաղերի նշանակությունը ողջ հայության կյանքում` այն համարելով նշանակալի մարզական, մշակութային եւ քաղաքական իրադարձություն:

Бако Саакян принял группу членов Всемирного комитета всеармянских игр
7 мая Президент Республики Арцах Бако Саакян принял группу членов Всемирного комитета всеармянских игр во главе с председателем данной структуры Ишханом Закаряном.
Как сообщили «Арменпресс» из управления по информации и связям с общественностью администрации президента НКР, на встрече были обсуждены вопросы, касающиеся организации Всеармянских игр 2015 года. Особое внимание было уделено участию Арцаха в этих играх.
Президент Саакян отметил важное значение Всеармянских игр в жизни всего армянства, назвав их значительным спортивным, культурным и политическим событием.