Արցախի Նախագահն ընդունել է ՀՀ ԱԺ պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրավարի 20-ին ընդունել է ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությանը` խորհրդարանի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանի գլխավորությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են մշակույթի ոլորտում երկու հայկական պետությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը պահանջված է համարել նման ձեւաչափով` օրենսդիր եւ գործադիր մարմինների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ հանդիպումների անցկացումը` հավելելով, որ այն թույլ է տալիս ավելի խորը պատկերացնել առկա խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղիները:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԼՂՀ ԱԺ փոխնախագահ Արթուր Թովմասյանը, ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը, ԼՂՀ մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

YEREVAN, 20 FEBRUARY, ARMENPRESS. On February 20, Artsakh Republic President Bako Sahakyan received Armenia’s National Assembly delegation headed by Chairman of the Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport affairs Artak Davtyan. As the Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President reports to “Armenpress”, issues related to cooperation between the two Armenian states in the field of culture were discussed during the meeting.
President Sahakyan stressed the imperative of carrying out meetings in such formats with the participation of representatives of legislative and executive bodies, adding that it allowed getting a more in-depth picture of the existing problems and ways of solving them.
Deputy Speaker of the National Assembly of the Nagorno-Karabakh Republic Artur Tovmasyan, Minister of Culture of the Republic of Armenia Hasmik Poghosyan, Minister of Culture and Youth Affairs of the Nagorno-Karabakh Republic Narine Aghabalyan and other officials participated in the meeting.