Հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը. ԼՂՀ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առաջնագծի ողջ երկայնքով հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվ կերպով խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 31-ին և փետրվարի 1-ին հակառակորդը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 500 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից ու տարբեր տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 10 000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն իրականացնում են մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով համապատասխան գործողությունների:

YEREVAN, FEBRUARY 2, ARMENPRESS: Along the entire frontline the rival continues intensively violating the ceasefire regime. The press service of the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic reports that in accordance with the operative data of the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic, within the period from January 31 to February 1 the rival violated the ceasefire regime on the line of contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces around 500 times, during which more than 10,000 shots were fired in the direction of the Armenian military positions, including grenade launchers, along with different caliber weapons.
The frontier troops of the Nagorno Karabakh Defense Army keep the situation on the line of contact under control and carry out response actions when necessary.