Ստեփանակերտում նախապատրաստվում են մեծ շուքով տոնելու ԼՂՀ անկախության հռչակման 23-րդ տարեդարձը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ-ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության օրվան` սեպտեմբերի 2-ի տոնին ընդառաջ՝ Ստեփանակերտում շարունակվում են քաղաքային հուշահամալիրի և փողոցների բարեկարգման ու զարդարման աշխատանքները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում փոխքաղաքապետ Արմեն Հակոբյանը, նշել է, որ աշխատանքները կավարտվեն առաջիկա մեկ-երկու օրում:
Անդրադառնալով տոնական ծրագրին` Արմեն Հակոբյանը հայտնել է, որ նախատեսվում են տարաբնույթ մարզամշակութային միջոցառումեր, այդ թվում՝ դպրոցականների միջև մինի ֆուտբոլի, փոխանցումավազաքի մրցումներ, մշակութային օջախներում՝ համերգներ, կերպարվեստի գործերի ցուցահանդեսներ, իսկ բուհերում, միջնակարգ մասնագիտական ուսումնական հաստատություններում ու դպրոցներում առաջին պարապմունքը կնվիրվի ԼՂՀ հռչակման 23-րդ տարեդարձին։ «Սեպտեմբերի 2-ի երեկոյան Վերածննդի հրապարակում տեղի կունենա տոնական համերգ, որը կեզրափակվի տոնական հրավառությամբ»,-նշել է փոխքաղաքապետը:

Степанакерт готовится отметить 23-ую годовщину провозглашения независимости НКР
В преддверии 2 сентября – Дня Нагорно-Карабахской Республики – продолжаются работы по благоустройству окрестностей городского мемориала, улиц, праздничному оформлению Степанакерта. Как сообщает Арменпресс, в беседе с корр. «Арцхпресс» вице-мэр Армен Акопян отметил, что эти работы завершатся через 1-2 дня.
По словам вице-мэра, праздничная программа будет насыщенной и разнообразной: состоятся мини-футбол среди школьников, эстафета, концерты, выставки. Первые часы в вузах и средних учебных заведениях будут посвящены 23-тьей годовщине провозглашения независимости НКР.
«Вечером 2 сентября на площади Возрождения состоится праздничный концерт, заключительным аккордом которого станет фейерверк», - сказал Армен Акопян.