ԼՂՀ ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումները կանխել են հակառակորդի հերթական դիվերսիոն գործողությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, ապրիլի 7-ին` ժամը 22.30-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան (Մարջանլու) ուղղությամբ հակառակորդի կողմից ձեռնարկվել է հերթական դիվերսիոն հետախուզական գործողությունը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, պաշտպանության բանակի դիրքապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշելով ադրբեջանական գրոհայինների առաջխաղացումը` դիմել են հակազդիչ գործողությունների և նրանց հետ շպրտել իրենց ելման դիրքերը: Նահանջի ճանապարհին, պայթելով պաշտպանական հատվածում տեղադրված ականադաշտում, հակառակորդը տվել է 3 զոհ (որից մեկը` սպա) և 6 վիրավոր:
Ադրբեջանական գրոհայիններին դիմակայելու ընթացքում ղարաբաղյան կողմը կորուստներ չի ունեցել:
Միջադեպից հետո ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և շփման գծի ողջ երկարությամբ վերահսկում իրավիճակը:

Дозорные подразделения АО НКР предотвратили очередные диверсионные действия со стороны противника
Согласно оперативным данным Армии обороны НКР, 7 апреля в 22.30 на юго-восточном направлении линии соприкосновения карабахско-азербайджанских сил (Марджанлу) противник предпринял очередные диверсионно-разведывательные действия. Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства обороны НКР, дозорные подразделения АО НКР, своевременно обнаружив продвижение азербайджанских штурмовиков, предприняли ответные действия и отбросили противника на исходные позиции. При отступлении силы противника подорвались на минном поле около участка обороны: 3 погибших (один офицер) и 6 раненых.
Карабахская сторона потерь не понесла.
После инцидента ведущие подразделения АО НКР продолжают надежно осуществлять поставленные перед ними боевые задачи и контролируют ситуацию по всей протяженности границы.