ԼՂՀ ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումները կանխել են հակառակորդի հերթական դիվերսիոն գործողությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, ապրիլի 7-ին` ժամը 22.30-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան (Մարջանլու) ուղղությամբ հակառակորդի կողմից ձեռնարկվել է հերթական դիվերսիոն հետախուզական գործողությունը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, պաշտպանության բանակի դիրքապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշելով ադրբեջանական գրոհայինների առաջխաղացումը` դիմել են հակազդիչ գործողությունների և նրանց հետ շպրտել իրենց ելման դիրքերը: Նահանջի ճանապարհին, պայթելով պաշտպանական հատվածում տեղադրված ականադաշտում, հակառակորդը տվել է 3 զոհ (որից մեկը` սպա) և 6 վիրավոր:
Ադրբեջանական գրոհայիններին դիմակայելու ընթացքում ղարաբաղյան կողմը կորուստներ չի ունեցել:
Միջադեպից հետո ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և շփման գծի ողջ երկարությամբ վերահսկում իրավիճակը:

YEREVAN, APRIL 8, ARMENPRESS: According to the operative information, on April 7 at 22:30 the rival implemented the next subversive action in the southeast direction (Marjanlu) of the Karabakh-Azerbaijan line of contact. The press service of the Ministry of Defense of the Nagorno Karabakh Republic told Armenpress that the frontier subdivisions of the Defense Army noticed the actions of the Azerbaijanis on time and applied to contra actions, making the rival get back to their starting positions. On the retreat way, exploding in the minefield of the defense area, the rival had 3 victims (1 of which was an officer) and 6 wounded.
The Karabakh side did not have any losses in resisting the Azerbaijani fighters.
After the incident the frontier subdivisions of the Defense Army continue confidently implementing the military task they face and control the situation in the entire length of the line of contact.