ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարն այցելել է Արցախի պետական համալսարան
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը փետրվարի 25-ինայցելել է Արցախի պետական համալսարան, որտեղ դասախոսական կազմի և ուսանողության առջևհանդես է եկել ելույթով։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ արտգործնախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Կարեն Միրզոյանը ներկայացրել է ԼՂՀ արտաքին քաղաքականության գերակայությունները և դրանց իրականացմանն ուղղված ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարության գործունեությունը։
Նա նաև պատասխանել է ներկաների բազմաթիվ հարցերին, այդ թվում՝ ԼՂՀ միջազգային ճանաչման հեռանկարների, ադրբեջանա֊ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի, ինչպես նաև հրադադարի ռեժիմի ամրապնդման վերաբերյալ։

YEREVAN, FEBRUARY 25, ARMENPRESS. Minister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan on February 25 visited Artsakh State University, where he delivered a speech in front of the academic staff and the students.
The General Department of the President’s Staff of the Nagorno Karabakh Republic informed Armenpress that in his speech Karen Mirzoyan presented the NKR foreign policy priorities and the activity of the Foreign Ministry, aimed at their realization.
Karen Mirzoyan also answered numerous questions, including those related to the prospects of the NKR international recognition, process of the peaceful settlement of the conflict between Azerbaijan and Nagorno Karabakh, as well as strengthening cease-fire regime.