Հալեպի հայաշատ թաղամասերում հրասանդների պայթյուններից հայեր են վիրավորվել
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հալեպի հայկական Նոր Գյուղ թաղամասում փետրվարի 3-ին հրասանդներ ընկնելու հետևանքով 2 հայեր են վիրավորվել: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Հալեպի մեր աղբյուրը՝ ավելացնելով, որ վնասվածքները թեթև են, բարեբախտաբար, զոհերի թվում հայեր չկան: Աղբյուրը նաև նշեց, որ Նոր Գյուղ թաղամասում մոտ 13-15 պայթյուններ են որոտացել, իսկ վնասները գլխավորապես նյութական են:
Աղբյուրը նաև տեղեկացրեց, որ ևս մեկ հայ թեթև վնասվածք է ստացել փետրվարի 2-ին հայաշատ թաղամասերում հրասանդի ընկնելու հետևանքով: Ինչ վերաբերում է այսօր քաղաքում տիրող իրավիճակին, աղբյուրը նշեց, որ պայթյունների ձայներ լսվում են, բայց համեմատաբար ավելի քիչ:
Սիրիական եռամյա հակամարտության ընթացքում զոհերի թիվը հասել է 120 հազարի, այդ թվում զոհված հայերի թիվը գերազանցել է 70-ը:

Armenians wounded in Aleppo explosions
YEREVAN, FEBRUARY 4, ARMENPRESS: On February 3 two Armenians were wounded in the result of the explosions in the New Village district of Aleppo. Our source from Aleppo told Armenpress about it, adding that the injuries are not serious and, fortunately, there are not Armenians among the killed. The source also stated that about 13-15 explosions were heard in the New Village district and the damages are mainly material.
Another Armenian got slight wounds in the result of the explosions on February 2. Concerning the current situation in the city, our source noted that explosions sound but relatively less.
During the Syrian conflict the number of the victims has reached 120,000, including more than 70 Armenians.