Արմեն Մովսիսյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցում է ՄԱԿ-ի ԱԷՄԳ գլխավոր կոնֆերանսին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վիեննայում սեպտեմբերի 16-ին իր աշխատանքներն է սկսել ՄԱԿ-ի Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր կոնֆերանսի 57-րդ նստաշրջանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, կոնֆերանսին մասնակցում է ՀՀ պատվիրակությունը` ՀՀ Էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանի գլխավորությամբ: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ Էներգետիկայի եւ բնական պաշարների փոխնախարար Արեգ Գալստյանը, Վիեննայում տեղակայված միջազգային կազմակերպություններում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ, Ավստրիայում ՀՀ դեսպան Արման Կիրակոսյանը, ինչպես նաեւ ոլորտի այլ ներկայացուցիչներ:
Սեպտեմբերի 17-ին գլխավոր կոնֆերանսում ելույթով հանդես է եկել ՀՀ պատվիրակության ղեկավար Արմեն Մովսիսյանը: Նախարարն անդրադարձել է ԱԷՄԳ-ի հետ ՀՀ համագործակցության տարբեր ոլորտներին, մասնավորապես, ՀԱԷԿ-ի գործող էներգաբլոկի անվտանգության ապահովման բարձրացմանը եւ այդ ուղղությամբ իրականացվող միջոցառումներին:
Գլխավոր կոնֆերանսի շրջանակներում ՀՀ պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել գործակալության մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաների, ինչպես նաեւ այլ երկրների պատվիրակությունների հետ:

YEREVAN, SEPTEMBER 19, ARMENPRESS: On September 16 in Vienna began its works 57th session of general conference of United Nations’ International Atomic Energy Agency.
“Armenpress” was informed from Armenian Foreign affairs ministry that in the conference takes part Armenian delegation headed by the Minister of energy and natural resources Armen Movsisyan. In the delegation are included Deputy Minister of energy and natural resources Areg Galstyan, permanent representative of Armenia in international organizations located in Vienna, ambassador of Armenia in Austria Arman Kirakosyan and other representatives of the sphere.
On September 17 with s speech performed head of Armenian delegation Armen Movsisyan. The minister reverberated to various spheres of cooperation between Armenia and International Atomic Energy Agency.
In framework of general conference Armenian delegation held meetings with several high-rank officials from the organization as well as delegations from other countries.