Արա Զոհրաբյանը Փաստաբանների պալատի նախագահի լիազորությունները կստանձնի հոկտեմբերի 4-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի փաստաբանների պալատի նախագահ ընտրվել է ՓՊ անդամ Արա Զոհրաբյանը` 713 ձայնով: Ինչպես «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց ՓՊ գործող նախագահ Ռուբեն Սահակյանը, երկրորդ տեղը գրավել է Տիգրան Աթանեսյանը` 94 ձայնով, իսկ Կրոմվել Գրիգորյանը ստացել է 57 քվե: Եղել են նաև անվավեր ճանաչված քվեաթերթիկներ: «Ինձ համար արդյունքները կանխատեսելի էին: Կանխատեսելի էր նաև այն, որ մեր ընտրությունները չէին կարող լինել կեղծված և չէին կարող լինել լցոնումներ, քանի որ սա փոքրիկ կոլեկտիվ է, և բոլորն իրար շատ լավ ճանաչում են: Ընտրությունների ողջ ընթացքը նկարահանվել և ձայնագրվել է, եղել են տեղական դիտորդներ ու լրագրողներ: Այնպես որ` ընթացել են այնպես, ինչպես մեր բոլոր ընտրությունները»,-ասաց Ռուբեն Սահակյանը` ավելացնելով, որ ՓՊ նորընտիր նախագահն իր լիազորությունները կստանձնի հոկտեմբերի 4-ից, քանի որ իրենն ավարտվում է հոկտեմբերի 3-ին:
ՀՀ Փաստաբանների պալատի նախագահի ընտրություններըտեղի ունեցան2013թ-ի սեպտեմբերի 14-ին:Առաջադրված երեք թեկնածուներից երկուսը` Տիգրան Աթանեսյանն ու Կրոմվել Գրիգորյանը, ինքնառաջադրվել էին, իսկ Արա Զոհրաբյանին առաջադրել էր ՓՊ գործող նախագահ Ռուբեն Սահակյանը:Պալատի նախագահն ընտրվում է չորս տարին մեկ անգամ:

Ара Зограбян приступит к обязанностям председателя Палаты адвокатов 4 октября
Председателем Палаты адвокатов Армении избран член ПА Ара Зограбян, набравший 713 голосов. Как отметил в беседе с Арменпресс действующий председатель Рубен Саакян, на втором месте Тигран Атанесян (94 голоса), за ним Кромвель Григорян (57 голосов). Некоторые бюллетени оказались недействительными.
«Для меня результаты были предсказуемыми. Очевидно было и то, что выборы не могут быть сфальсифицированными, что не будет вбросов – это же небольшой коллектив, все друг друга знают. Весь ход выборов записан на аудио- и видеопленку, за ходом следили местные наблюдатели и журналисты. Так что все прошло так, как и все наши выборы», - сказал Саакян, добавив, что новоизбранный председатель ПА приступит к своим обязанностям 4 октября, поскольку срок полномочий его самого истекает 3 октября.
Выборы председателя ПА Армении состоялись 14 сентября 2013г. Две кандидатуры самовыдвинулись – это Тигран Атанесяни Кромвель Григорян. Кандидатуру Ара Зограбяна предложил действующий председатель Рубен Саакян. Председатель ПА Армении избирается на четыре года.