ՊՆ զինծառայողների սոցիալական պաշտպանության վարչության պետի տեղակալը ձերբակալվել է կաշառք վերցնելու պահին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության և Պաշտպանության նախարարության Վերահսկիչ-վերստուգիչ վարչության կողմից համատեղ ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում, սեպտեմբերի 10-ին, կաշառք ստանալու պահին, ձերբակալվել է ՀՀ Պաշտպանության նախարարության զինծառայողների սոցիալական պաշտպանության վարչության պետի տեղակալ գնդապետ Դավիթ Դավթյանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից, վերջինս զինվորական ծառայության ընթացքում մահացած զինծառայողի սոցիալապես անապահով վիճակում գտնվող ընտանիքին օրենքով սահմանված կարգով, անհատույց դրամական աջակցության տրամադրումն իբր արագացնելու դիմաց, զինվորի ծնողից պահանջել և ստացել է 1000 ԱՄՆ դոլար:

Уличен и задержан при получении взятки зам.начальника Управления социальной защиты военнослужащих МО Армении
В результате предпринятых Службой национальной безопасности и Контрольно-ревизионным управлением министерства обороны Армении совместных оперативных мероприятий 10 сентября в момент получения взятки задержан зам.начальника Управления социальной защиты военнослужащих МО РА, полковник Давид Давтян.
Как сообщили Арменпресс в пресс-центре СНБ Армении, Давид Давтян потребовал и получил от родителей погибшего военнослужащего 1000 долларов США, якобы, за свои старания ускорить процесс предоставления его семье, находящейся в тяжелых социальных условиях, полагающегося по закону безвозмездного денежного содействия.
По этому факту возбуждено уголовное дело. Предварительное расследование ведется Следственным управлением СНБ РА.