Ազգային ժողովում գազի սակագնի վերաբերյալ քննարկումները կլինեն դռնփակ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովում մայիսի 23-ին գազի սակագնի վերաբերյալ քննարկումները կլինեն դռնփակ: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Գոհար Պողոսյանը:«Քննարկումները լինելու են դռնփակ, սակայն եթե որոշում կայացվի, որ պետք է անցկացվեն խորհրդարանական լսումներ, ապա դրանք բաց կլինեն, որին կկարողանան մասնակցել նաև լրատվամիջոցները»,- ասաց Գոհար Պողոսյանը:
Մայիսի 23-ին` ժամը 18.30-ին Ազգային ժողովում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի մասնակցությամբ գազի սակագնի վերաբերյալ քննարկումներ կանցկացվեն:Քննարկումներին կմասնակցեն վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը,Էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը,Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը և ԱԺ պատգամավորները:

Вопрос тарифа на газ будет обсуждаться в НС в закрытом режиме
23 мая в Национальном Собрании Армении состоятся обсуждения, касающиеся тарифа на газ: обсуждения будут проходить за закрытыми дверьми. Об этом сообщила Арменпресс начальник Управлении НС по связям с общественностью и СМИ Гоар Погосян. «Обсуждения будут закрытыми, однако, если будет принято решение, то должны будут состояться и парламентские слушания, которые будут открытыми и в которых смогут принять участие также СМИ», - отметила она.
23 мая в 18.30 в НС состоятся обсуждения, касающиеся тарифа на газ, с участием спикера Овика Абрамяна. В обсуждениях примут участие также премьер-министр Тигран Саркисян, министр энергетики и природных ресурсов Армен Мовсисян, председатель Комиссии по регулированию общественных услуг Роберт Назарян и депутаты НС.