Լևոն Թավադյանին շնորհվել է «Ակադեմիկոս Ն.Մ. Էմանուելի հիշատակի» շքանշանով
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի Քիմիական և երկրի մասին գիտությունների բաժանմունքի ակադեմիկոս-քարտուղար, թղթակից անդամ, Ա.Բ. Նալբանդյանի անվան Քիմիական ֆիզիկայի ինստիտուտի տնօրեն Լևոն Թավադյանը դարձել է «Գիտական գործընկերություն» միջազգային բարեգործական հիմնադրամի, ՌԴ Գիտությունների ակադեմիայի և Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի կողմից հայտարարված 2012թ. մրցույթի դափնեկիր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԳԱԱ-ից, Քիմիական և կենսաքիմիական ֆիզիկայի ոլորտում ունեցած ձեռքբերումների համար Լևոն Աղասու Թավադյանը պարգևատրվել է «Ակադեմիկոս Ն.Մ. Էմանուելի հիշատակի» շքանշանով:
Այս շքանշանը ամեն տարի, սկսած 2007թ-ից, շնորհվում է երկու ռուսական և մեկ օտարերկրյա գիտնականների և 2 ռուսաստանյան և մեկ օտարերկրյա կազմակերպությունների, որոնք մեծ ներդրում են ունեցել գիտական հետազոտությունների զարգացման գործում և հասել են նշանակալից գիտական և գործնական արդյունքների քիմիական կինետիկայի, ֆիզիկաքիմիական կենսաբանության, կենսատեխնոլոգիայի և կենսաքիմիական ֆիզիկայի ասպարեզում:

Levon Tavadyan was awarded with the order of Academician N. M. Emanuel
YEREVAN, DECEMBER 4, ARMENPRESS. Correspondent member, secretary academician of the Department of Chemistry and Earth Sciences, Director of Institute of Chemical Physics Levon Tavadyan has become a winner of the contest organized by "Scientific Cooperation" international charity organization, Academy of Sciences of the Russian Federation and Moscow State University after M. Lomonosov.
The National Academy of Sciences of the Republic of Armenia for the achievements in the field of chemical and biochemical physics Levon Tavadyan was awarded with the order of Academician N. M. Emanuel.
The foresaid order is granted once a year starting from 2007. It is granted to two Russian and one foreign scientists and two Russian and one foreign organizations for notable contribution in the development of scientific researches and palpable achievements in scientific and practical results in the spheres of chemical kinetics, physical and chemical biology, biotechnologies and biochemistry.