Սանկտ-Պետերբուրգում տեղի է ունեցել Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող հանձնախմբի հիմնադիր նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սանկտ-Պետերբուրգի հայ համայնքի մշակութային կենտրոնում տեղի է ունեցել Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող հանձնախմբի հիմնադիր նիստը: ԻՆչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանձնախմբում ընդգրկված են ՀՀ գլխավոր հյուպատոսը, թեմի առաջնորդը, համայնքի ղեկավարը, ինչպես նաեւ համայնքի ներկայացուցիչներից ընտրված թեկնածուներ:
Նիստի ընթացքում որոշվել է պատրաստել մինչեւ 2015թ. ապրիլի 24-ը իրականացվելիք հիմնական միջոցառումների ցանկը եւ ժամանակացույցը, ինչպես նաեւ ընդգծվել ՌԴ Հյուսիս-արեւմտյան տարածաշրջանի հայկական գաղութներում` Կալինինգրադ, Արխանգելսկ, Պետրոզավոդսկ ու Պսկով քաղաքներում, նման հանձնախմբերի հետ համագործակցելու եւ աշխատանքները կոորդինացնելու անհրաժեշտությունը:

Founding meeting of Committee coordinating events on the 100 anniversary of Armenian Genocide held in Saint Petersburg
YEREVAN, NOVEMBER 9, ARMENPRESS: The founding meeting of Committee coordinating the events dedicated to the 100th anniversary of Armenian Genocide took place in the cultural center of Armenian Community in Saint Petersburg. As Armenpress was informed from press and public relations department of Armenian MFA the Consul General, Diocese leader, the community leader as well as representatives of the community participated in the sitting.
During the meeting it was decided to prepare the list of the events and the schedule before April 24, 2015, as well as to highlight the need to cooperate with other communities on the territory of Russian Federation.