Մայրաքաղաքային տրանսպորտի ուղեվարձը կշարունակի մնալ 100 դրամ
ԵՐԵՎԱՆ, ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առաջիկայում Երեւանում քաղաքային տրանսպորտի ուղեվարձի փոփոխություն չի նախատեսվում:«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հոկտեմբերի 4-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Երեւանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տրանսպորտի վարչությանպետ Հենրիկ Նավասարդյանը:
Վերջին շրջանում մամուլում լուրեր են շրջանառվում գազի գնի վերանայման վերաբերյալ, ինչն էլ վարչության պետի խոսքով, ուղեվարձի թանկացման մասին խոսակցությունների առիթ է դարձել: Նավասարդյանը տեղեկացրեց, որ իր գլխավորած վարչությունը երբեւէ չի խոսել ուղեվարձի բարձրացման մասին: Ավելին, նա նշեց, որ բոլոր ավտոբուսներն ու միկրոավտոբուսները Երեւանի քաղաքապետարանի կողմից հայտարարված մրցույթին մասնակցել են 100 դրամ ուղեվարձով:
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանըեւս հայտարարել էր, որՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարությունում տրանսպորտային սակագների վերանայման հարց ներկայում չի քննարկվում:

Стоимость проезда на столичном транспорте останется той же – 100 драмов
В ближайшее время пересмотра тарифа на городской транспорт в Ереване не ожидается. Как сообщает Арменпресс, об этом на встрече с журналистами 4 октября заявил начальник Управления транспорта аппарата столичной мэрии Генрих Навасардян.
В последнее время в СМИ муссировались слухи о пересмотре тарифа на газ, что и стало поводом к разговорам о возможном повышении платы за проезд в городском транспорте. По словам Навасардяна, возглавляемое им управление никогда не упоминало о повышении этой платы. Более того, он отметил, что все автобусы и микроавтобусы участвовали в объявленном ереванской мэрией конкурса в соответствии с указанной платой за проезд в 100 драмов.
Ранее уже сообщалось, что министр транспорта и связи Армении Гагик Бегларян также заявил, что вопрос повышения платы за проезд на общественном транспорте в министерстве не обсуждается.