Արցախի նախագահն ընդունել է «Հակոբ Գյուրջյան» քանդակագործության սիմպոզիումի մասնակիցներին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 23-ին ընդունել է «Հակոբ Գյուրջյան» քանդակագործության միջազգային երկրորդ սիմպոզիումի մասնակիցներին:Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը քանդակագործների հետ քննարկել է Արցախում մշակույթի զարգացման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը մշակութային նման կարեւոր միջոցառումը նշանակալի է համարել մեր հանրապետության կյանքում՝ գոհունակություն հայտնելով, որ այն արդեն դարձել է ավանդական:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ դա հիանալի առիթ է մշակույթների երկխոսության եւ ներթափանցման համար, ինչը մեծապես նպաստում է մարդասիրական արժեքների պահպանմանը եւ փոխադարձ հարգանքի մթնոլորտի ձեւավորմանը, ինչպես նաեւ Արցախը տարբեր երկրների կողմից ճանաչելի դարձնելու գործընթացին:
Հանդիպմանը մասնակցում էին մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

The President of Artsakh hosted “Hakob Gyurjyan” Sculpture Symposium participants
Yerevan, July 23, ARMENPRESS: The Artsakh Republic President Bako Sahakyan hosted “Jacob Gyurjyan” second international symposium of sculpture on July 23. As “Armenpress” was informed by the NKR president’s staff information department, the president discussed a number of issues associated with the development of the Artsakh culture with the sculptors.
President Sahakyan attached importance to such a cultural event in the life of our republic expressing satisfaction that it has already become traditional.
Bako Sahakyan noted that it is a great opportunity for dialogue between cultures and penetration, which greatly contributes to the formation of an atmosphere of mutual respect and observance of humanitarian values, as well as the process of making Artsakh recognizable by different countries.