Արտակ Դավթյանը Բելառուսի դեսպանի հետ քննարկել է խորհրդարանների միջեւ կապերի աշխուժացման հարցերը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը հունիսի 27-ին ընդունել է Հայաստանի ՀանրապետությունումԲելառուսի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ստեպան Սուխորենկոյին եւ նրա առաջին տեղակալ Վալերի Գորելկոյին:Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱԺ հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, դեսպանը շնորհավորել է Արտակ Դավթյանին խորհրդարանական ընտրություններում արձանագրված հաջողությունների համար:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են երկու երկրների` միջազգային կազմակերպություններում փոխշահավետ համագործակցությանզարգացման հեռանկարներին: Մասնավորապես քննարկվել են ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում երկու երկրների պատվիրակությունների փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ Հայաստան-Բելառուս միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հետագա աշխատանքներին եւ խորհրդարանների միջեւ կապերի աշխուժացման հնարավորություններին:
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը սեպտեմբերին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններում հաջողություններ է մաղթել բելառուս ժողովրդին:

Артак Давтян и посол Беларуси обсудили возможности активизации связей между парламентами двух стран
Председатель постоянной комиссии Национального Собрания Армении по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта Артак Давтян 27 июня принял чрезвычайного и полномочного посла Белоруссии Степана Сухоренко и его первого заместителя Валерия Горелко.
Как сообщили Арменпресс в Управлении НС Армении по связям с общественностью и СМИ, посол поздравил Артака Давтяна с успехом на парламентских выборах Армении.
В ходе встречи собеседники коснулись перспектив развития взаимовыгодного сотрудничества двух стран в рамках международных организаций. В частности, были затронуты вопросы взаимодействия делегаций в рамках ОДКБ.
Собеседники также затронули вопросы дальнейшей работы межпарламентской комиссии Армения-Беларусь и возможности активизации связей между парламентами двух стран.
Артак Давтян пожелал удачи белорусскому народу на парламентских выборах, которые пройдут в сентябре этого года.