Արտակ Դավթյանը Բելառուսի դեսպանի հետ քննարկել է խորհրդարանների միջեւ կապերի աշխուժացման հարցերը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը հունիսի 27-ին ընդունել է Հայաստանի ՀանրապետությունումԲելառուսի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ստեպան Սուխորենկոյին եւ նրա առաջին տեղակալ Վալերի Գորելկոյին:Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱԺ հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, դեսպանը շնորհավորել է Արտակ Դավթյանին խորհրդարանական ընտրություններում արձանագրված հաջողությունների համար:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են երկու երկրների` միջազգային կազմակերպություններում փոխշահավետ համագործակցությանզարգացման հեռանկարներին: Մասնավորապես քննարկվել են ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում երկու երկրների պատվիրակությունների փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ Հայաստան-Բելառուս միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հետագա աշխատանքներին եւ խորհրդարանների միջեւ կապերի աշխուժացման հնարավորություններին:
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը սեպտեմբերին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններում հաջողություններ է մաղթել բելառուս ժողովրդին:

Armenian deputy met with the ambassador of Belarus
YEREVAN, JUNE 27, ARMENPRESS: Head of Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport of Armenian National Assembly Artak Davtyan on June 27 hosted the Ambassador extraordinary and plenipotentiary of Belarus to Armenia Stepan Sukhorenko and his first deputy Valery Gorelko. Armenpress was informed from Public relations and information department of National Assembly that the ambassador congratulated Artak Davtyan for the successes during parliamentary elections.
During the meeting the interlocutors reverberated to the perspectives on productive cooperation in the framework of international organizations. Particularly issues relating to the cooperation of the countries’ delegations in the framework of CSTO.
The interlocutors reverberated to the further works of Armenia-Belarus inter-parliamentary committee and possibilities of strengthening the ties between two parliaments.
Head of Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport of Armenian National Assembly wished successes to Belarus nation in the parliamentary elections which will be held in September.