ՀՀ նախագահն ընդունել է Էրիկ Ռուբինին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանը հունվարի 27-ին ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնականի տեղակալ Էրիկ Ռուբինին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի մամլո գրասենյակից, հանդիպմանը երկուստեք քննարկվել են հայ-ամերիկյան հարաբերություններին, տարածաշրջանային խնդիրներին վերաբերող հարցեր, ընդգծվել է տնտեսական հարաբերությունների ընդլայնման կարևորությունը հատկապես բարձր տեխնոլոգիաների և էներգետիկայի ոլորտներում:
«Մենք ցանկանում ենք բոլոր ոլորտներում շարունակաբար ընդլայնել հայ-ամերիկյան հարաբերությունները»,-ասել է Նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
«Այժմ, երբ մենք նշում ենք Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 20-ամյակը, ուզում եմ վստահեցնել, որ Միացյալ Նահանգների և նրա ժողովրդի հանձնառությունը Հայաստանի անկախության, բարեկեցության և հաջողության նկատմամբ մնում է նույն բարձր մակարդակի վրա, ինչպիսին եղել է»,-ասել է Էրիկ Ռուբինը:

President of Armenia receives Eric Rubin
YEREVAN, JANUARY 27, ARMENPRESS: On January 27, President of Armenia Serzh Sargsyan received U.S. Deputy Assistant Secretary of State Eric Rubin. The parties referred to Armenian-American relations, regional issues, emphasizing the importance of expansion of the economic relations especially in the fields of high technologies and energy, president's press service told Armenpress.
"We want to continuously expand the Armenian-American relations in all the spheres," said President Serzh Sargsyan.
"Now when we mark the 20th anniversary of establishment of diplomatic relations between Armenia and the USA, we want to assure that the commitment of the USA and its people to independence, welfare and success of Armenia remains at the same high level," stressed Eric Rubin.