«Yerevan summer music» երգի փառատոն` Ազատության հրապարակում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երեւանի Ազատության հրապարակում օգոստոսի 26-28-ը կանցկացվի «Yerevan summer music» երգի փառատոնը: Փառատոնին կմասնակցեն նաեւ վրացի ռոքերների «Tako and Green-Mama» խումբը, որը Երեւանում հանդես կգա 45 րոպեանոց ծրագրով:
Ինչպես «Ամենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց փառատոնի կազմակերպիչ, երաժիշտ Վարդան Գրիգորյանը, փառատոնին կմասնակցեն նաեւ ռոք խմբեր Հայաստանից, Դանիայից, Գերմանիայից, Իտալիայից եւ Մեծ Բրիտանիայից: Նրա խոսքով' հիմնական նպատակն ամառվա շրջանում ուրախ եւ հետաքրքիր տրամադրություն ստեղծելն է: «Աշխարհի յուրաքանչյուր քաղաքակիրթ երկիր պետք է ունենա ամառային երաժշտության փառատոն»,- ասաց նա' հավելելով, որ փառատոնի անցկացումը կօգնի տոնական տրամադրություն ստեղծել քաղաքում, ինչպես նաեւ նոր շփումների առիթ հանդիսանալ երաժիշտների միջեւ:Ըստ Վ. Գրիգորյանի' իրենց համար առաջին հերթին կարեւոր է որակյալ երաժշտություն մատուցելը, հետաքրքիր միջավայր ստեղծելը:

YEREVAN, AUGUST 22, ARMENPRESS:
"Yerevan summer music" song festival will be held August 26-28 in Freedom Square, Yerevan. "Tako and Green-Mama" band of Georgian rockers will participate in the festival with a 45-minute program.
Organizer of the festival, musician Vardan Grigoryan told Armenpress that rock bands from Armenia, Dania, Germany, Italy and Great Britain will participate in the festival. According to him, the main goal is to create happy and interesting mood during summer. "Any civilized country of the world must have a summer musical festival," he said, adding that the festival will help to create a festive mood in the city, as well as will become an occasion of communication between musicians. Mr. Grigoryan said that first off all they attach importance to presentation of high-quality music and creation of an interesting environment.