Հայկական 6 ընկերությունում Ֆրանսիայում մասնակցել է «Texworld Paris» նորաձևության միջազգային ցուցահանդեսին
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարությունը շարունակում է աջակցել հայկական նորաձևության և հագուստի արտադրության ոլորտում գործող ընկերություններին՝ միջազգային շուկաներում ներկայությունն ընդլայնելու, արտահանման հնարավորությունները զարգացնելու և նոր գործարար կապեր ստեղծելու նպատակով։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը, 6 հայկական ընկերություններ օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 2-ը Ֆրանսիայում մասնակցել են «Texworld Paris» միջազգային ցուցահանդեսին։
Հայկական ընկերությունները ցուցահանդեսին ներկայացրել են իրենց արտադրանքը, արտադրական ներուժն ու մասնագիտական կարողությունները՝ ստեղծելով նոր գործարար կապերի և համագործակցության ընդլայնման հնարավորություններ։
Հայկական ընկերությունների մասնակցությունն իրականացվել է Միջազգային առևտրի կենտրոնի (ITC) հետ համագործակցությամբ։
«ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը կարևորում է հայկական արտադրողների միջազգային ցուցահանդեսներին մասնակցությունը՝ որպես արտահանման շուկաների ընդլայնման, միջազգային գործընկերների հետ կապերի հաստատման և հայկական արտադրանքի մրցունակության բարձրացման կարևոր գործիք»,- նշված է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության հաղորդագրության մեջ։

Six Armenian companies participated in the Texworld Apparel Sourcing Paris international exhibition in France from August 31 to September 2 as part of the Ministry of Economy’s continued support for companies operating in Armenia’s fashion and clothing manufacturing sector.
The Ministry of Economy said in a press release that the support aims to help companies expand their presence in international markets, develop export opportunities, and establish new business ties.
The Armenian companies presented their products, production capacity, and professional capabilities at the exhibition, creating opportunities to establish new business ties and expand cooperation.
The participation of the Armenian companies was organized in cooperation with the International Trade Centre (ITC).
“The Ministry of Economy of Armenia attaches importance to the participation of Armenian manufacturers in international exhibitions as an important tool for expanding export markets, establishing ties with international partners, and enhancing the competitiveness of Armenian products,” the Ministry of Economy said.