Հայկական 6 ընկերությունում Ֆրանսիայում մասնակցել է «Texworld Paris» նորաձևության միջազգային ցուցահանդեսին
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարությունը շարունակում է աջակցել հայկական նորաձևության և հագուստի արտադրության ոլորտում գործող ընկերություններին՝ միջազգային շուկաներում ներկայությունն ընդլայնելու, արտահանման հնարավորությունները զարգացնելու և նոր գործարար կապեր ստեղծելու նպատակով։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը, 6 հայկական ընկերություններ օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 2-ը Ֆրանսիայում մասնակցել են «Texworld Paris» միջազգային ցուցահանդեսին։
Հայկական ընկերությունները ցուցահանդեսին ներկայացրել են իրենց արտադրանքը, արտադրական ներուժն ու մասնագիտական կարողությունները՝ ստեղծելով նոր գործարար կապերի և համագործակցության ընդլայնման հնարավորություններ։
Հայկական ընկերությունների մասնակցությունն իրականացվել է Միջազգային առևտրի կենտրոնի (ITC) հետ համագործակցությամբ։
«ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը կարևորում է հայկական արտադրողների միջազգային ցուցահանդեսներին մասնակցությունը՝ որպես արտահանման շուկաների ընդլայնման, միջազգային գործընկերների հետ կապերի հաստատման և հայկական արտադրանքի մրցունակության բարձրացման կարևոր գործիք»,- նշված է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության հաղորդագրության մեջ։

6 армянских компаний приняли участие в международной выставке моды Texworld Paris во Франции
Министерство экономики Армении продолжает оказывать поддержку компаниям, работающим в армянском секторе моды и производства одежды, с целью расширения их присутствия на международных рынках, развития экспортных возможностей и создания новых деловых связей.
Как передает Арменпресс со ссылкой на Министерство экономики РА, 6 армянских компаний приняли участие в международной выставке Texworld Paris во Франции, проходившей с 31 августа по 2 сентября.
Армянские компании представили на выставке свою продукцию, производственный потенциал и профессиональные возможности, создав перспективу для новых деловых связей и расширения сотрудничества.
Участие армянских компаний осуществлялось в сотрудничестве с Международным торговым центром (ITC).
«Министерство экономики Республики Армения придает большое значение участию армянских производителей в международных выставках как важному инструменту расширения экспортных рынков, установления связей с международными партнерами и повышения конкурентоспособности армянской продукции», — говорится в сообщении Министерства экономики РА.