ՀՀ վարչապետն Անկախության օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի նախագահին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի Հանրապետության նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևին Անկախության օրվա առթիվ։
«Ընդունեք, խնդրեմ, անկեղծ շնորհավորանքներս և լավագույն,բարեմաղթանքներս Ուզբեկստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առիթով:
Բարձր եմ գնահատում Ուզբեկստանի արձանագրած նշանակալի առաջընթացը և երկրի զարգացմանն ուղղված լայնածավալ բարեփոխումները, որոնք Ձեր ղեկավարությամբ նոր հնարավորություններ են ստեղծում երկրի կայուն զարգացման, քաղաքացիների բարեկեցության բարձրացման և Ուզբեկստանի միջազգային հեղինակության ամրապնդման համար։
Վստահ եմ, որ Հայաստանի և Ուզբեկստանի միջև ձևավորված բարեկամական հարաբերությունները, փոխադարձ հարգանքն ու վստահությունը, ինչպես նաև երկուստեք գործադրվող ջանքերը նոր խթան կհաղորդեն մեր երկրների միջև քաղաքական երկխոսության և փոխշահավետ համագործակցության հետագա զարգացմանն ու ընդլայնմանը։
Համոզված եմ, որ առկա քաղաքական փոխըմբռնման և փոխադարձ վստահության հիման վրա կկարողանանք նոր բովանդակություն հաղորդել Հայաստանի և Ուզբեկստանի միջև հարաբերություններին և բացահայտել համագործակցության նոր հնարավորություններ՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Ուզբեկստանի ժողովրդին՝ բարեկեցություն և կայուն առաջընթաց»։

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory letter to President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev on Uzbekistan’s Independence Day.
“Please accept my sincere congratulations and best wishes on the occasion of the Independence Day of the Republic of Uzbekistan,” the Armenian PM said in the letter published by his office.
“I commend the significant progress made by Uzbekistan and the large-scale reforms aimed at the development of the country, which, under your leadership, create new opportunities for the sustainable development of the country, increasing citizens’ well-being and strengthening the international reputation of Uzbekistan.
I am confident that the friendly relations, mutual respect and trust established between Armenia and Uzbekistan, as well as the efforts made by both sides, will give a new impetus to the further development and expansion of political dialogue and mutually beneficial cooperation between our countries.
I am convinced that, based on the existing mutual political understanding and trust, we will be able to give new content to relations between Armenia and Uzbekistan and discover new opportunities for cooperation for the benefit of our peoples.
Taking this opportunity, I wish you good health and new successes, and prosperity and sustainable progress to the people of Uzbekistan.”