Տեղի է ունեցել ռազմաուսումնական հաստատություններ ընդունված կուրսանտների երդման արարողությունը
Հայաստանի պաշտպանության նախարարության Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիայում տեղի է ունեցել ռազմաուսումնական հաստատություններ ընդունված կուրսանտների երդման հանդիսավոր արարողությունը:
Հրամանատար դառնալու ճանապարհի առաջին քայլերին ընդառաջ՝ երիտասարդները ծնողների ու հրամանատարների ներկայությամբ երդվել են ծառայել պատասխանատվությամբ, նվիրումով և արժանապատվորեն:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ ողջունելով և շնորհավորելով սաներին՝ ռազմական ակադեմիայի պետ, գեներալ-մայոր Արսեն Մանգասարյանը մաղթել է արդյունավետ և հաջողություններով լի ուսումնական տարիներ՝ հորդորելով ուսումնառության ընթացքում ջանք չխնայել մասնագիտական բարձր պատրաստվածություն ձեռք բերելու, հմուտ ու բանիմաց հրամանատար և առաջնորդ դառնալու համար:

New cadets take military oath
A solemn oath-taking ceremony for cadets admitted to military educational institutions was held at the Vazgen Sargsyan Military Academy.
“Taking their first steps toward becoming commanders, the young cadets vowed in the presence of their parents and commanders to serve responsibly, with dedication and dignity,” the Defense Ministry said in a press release.
Welcoming and congratulating the cadets, Major General Arsen Mangasaryan, Commandant of the Military Academy, wished them productive and successful years of study, urging them to spare no effort during their studies to acquire a high level of professional training and become skilled commanders and leaders.