Փաշինյանը Մոդիի հետ քննարկել է մի շարք ոլորտներում համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցեր
Բիշքեկում տեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից՝ նշելով, որ զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են Հայաստան-Հնդկաստան հարաբերությունների զարգացման փաստը և կարևորել փոխգործակցությունը նոր մակարդակի բարձրացնելու ուղղությամբ համատեղ քայլերի իրականացումը:
Նիկոլ Փաշինյանը և Նարենդրա Մոդին շեշտել են, որ Հայաստան-Հնդկաստան բարեկամությունը միշտ ամուր է եղել և պատրաստակամություն հայտնել շարունակելու ջանքերը՝ այն էլ ավելի խորացնելու նպատակով:
Զրուցակիցները քննարկել են տնտեսության, տեխնոլոգիաների, առողջապահության ու դեղագործության, կրթության, ենթակառուցվածքների, ներդրումների և զբոսաշրջության ոլորտներում համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Ընդգծվել է, որ բարձր մակարդակի փոխադարձ այցելությունների հետագա կազմակերպումը կօժանդակի գործընկերության խորացմանն ու համատեղ նոր ծրագրերի իրականացմանը:
Վարչապետ Փաշինյանը վերահաստատել է Հնդկաստանի վարչապետին հարմար ժամանակահատվածում Հայաստան այցելելու հրավերը և պատրաստակամություն հայտել նույնպես պատեհ առիթով այցելել Հնդկաստան։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային նշանակության այլ հարցերի շուրջ: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել TRIPP նախագծի իրականացման ընթացքին:

Пашинян обсудил с Моди вопросы развития сотрудничества в ряде сфер
Премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился в Бишкеке с премьер-министром Индии Нарендрой Моди.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщили в Аппарате премьер-министра Армении, отметив, что собеседники с удовлетворением подчеркнули факт развития армяно-индийских отношений и совместных шагов по выведению сотрудничества на новый уровень.
Никол Пашинян и Нарендра Моди подчеркнули, что армяно-индийская дружба всегда была крепкой, и выразили готовность продолжать усилия по ее дальнейшему углублению.
Собеседники обсудили вопросы сотрудничества в сферах экономики, технологий, здравоохранения и фармацевтики, образования, инфраструктуры, инвестиций и туризма.
Было подчеркнуто, что дальнейшая организация взаимных визитов на высоком уровне будет способствовать углублению партнерства и реализации новых совместных программ.
Премьер-министр Пашинян вновь пригласил премьер-министра Индии посетить Армению в удобное для него время и выразил готовность посетить Индию в подходящий момент.
Стороны также обменялись мнениями по другим вопросам регионального значения. В частности, они затронули вопрос реализации проекта TRIPP.