Ucom-ը ներկայացնում է Green սակագնային պլանները՝ ամենօրյա կապը դարձնելով բնապահպանական ներդրում
Ucom-ը մեկնարկում է Green բնապահպանական արշավը և ներկայացնում նոր՝ GreenGo և GreenPlus սակագնային պլանները, որոնց միանալով բաժանորդները կարող են օգտվել բջջային կապից և միաժամանակ աջակցել բնապահպանական ծրագրերի իրականացմանը։
Green փաթեթներում ներառված է 200 ՀՀ դրամ նվիրաբերություն բաժանորդի կողմից, որը յուրաքանչյուր ակտիվացման դեպքում ուղղվելու է բնապահպանական ծրագրերի իրականացմանը, իսկ Ucom-ը կրկնապատկելու է բաժանորդների կատարած նվիրաբերությունների ընդհանուր գումարը։ GreenGo՝ ամիսը 3200 դրամ արժողությամբ փաթեթը ներառում է նաև 30 ԳԲ ինտերնետ և 1500 րոպե դեպի ՀՀ բոլոր ցանցեր, ԱՄՆ, Կանադա, Հնդկաստան և Ռուսաստանի ցանցեր՝ բացառությամբ MTS-ի, իսկ GreenPlus՝ ամիսը 5200 դրամ արժողությամբ փաթեթը ներառում է անսահմանափակ ինտերնետ և 3000 րոպե դեպի ՀՀ բոլոր ցանցեր, ԱՄՆ, Կանադա, Հնդկաստան և Ռուսաստանի ցանցեր՝ բացառությամբ MTS-ի։
«Ucom-ի համար կանաչ և պատասխանատու ընկերություն լինելը միայն սկզբունք չէ, այլ հետևողական աշխատանք։ Մեզ համար կարևոր է ոչ միայն մեր բաժանորդների համար ժամանակակից կապ ու տեխնոլոգիաներ ապահովելը, այլև այնպիսի լուծումներ ստեղծելը, որոնք նրանց հնարավորություն կտան ներգրավվելու հանրության և շրջակա միջավայրի համար կարևոր նախաձեռնություններում։ Green արշավը հենց այդպիսի հնարավորություն է։ Յուրաքանչյուր բաժանորդ կարող է մասնակցել բնապահպանական ծրագրերին, իսկ Ucom-ը կկրկնապատկի նրա ներդրումը՝ մեծացնելով յուրաքանչյուր մասնակցության ազդեցությունը», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ucom-ի բաժանորդները GreenGo-ին կարող են միանալ հավաքելով *321*1#, GreenPlus-ին՝ հավաքելով *321*2#, իսկ նոր միացողները փաթեթները կարող են ձեռք բերել Ucom-ի վաճառքի և սպասարկման կենտրոններում։ Նախաձեռնության շրջանակում նվիրաբերված և Ucom-ի կողմից կրկնապատկված միջոցներն ուղղվելու են ընկերության գործընկեր «Վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամին» (FPWC)՝ անտառապատման, կենսաբազմազանության պահպանման և էկոկրթության ծրագրերի իրականացման համար։
Նոր սակագնային պլանները Ucom-ի՝ բնապահպանական և կայուն զարգացման ուղղությամբ իրականացվող նախաձեռնությունների շարունակությունն են՝ միավորելով մարդկանց մի համայնքում, որտեղ ամենօրյա կապից օգտվելը նպաստում է նաև բնության պահպանությանը։ Համայնքի անդամները հնարավորություն կունենան մասնակցելու բնապահպանական ծրագրերին, տեսնելու իրենց ներդրման իրական արդյունքը և միասին նպաստելու ավելի կանաչ ապագայի ձևավորմանը։
Green արշավի շրջանակում նախատեսվում է նաև նվիրաբերությունների և դրանց ազդեցության թափանցիկ ներկայացում ու պարբերական հաշվետվողականություն։

Ucom представляет тарифные планы Green, превращая повседневную связь во вклад в защиту окружающей среды
Ucom запускает экологическую кампанию Green и представляет новые тарифные планы GreenGo и GreenPlus, подключаясь к которым абоненты могут пользоваться мобильной связью и одновременно поддерживать реализацию экологических программ.
В тарифы Green включено пожертвование абонента в размере 200 драмов, которое при каждой активации будет направляться на реализацию экологических программ. Ucom, со своей стороны, удвоит общую сумму пожертвований абонентов. Тарифный план GreenGo стоимостью 3200 драмов в месяц также включает 30 ГБ мобильного интернета и 1500 минут на все сети Армении, а также сети США, Канады, Индии и России, за исключением MTS. GreenPlus стоимостью 5200 драмов в месяц включает безлимитный интернет и 3000 минут на все сети Армении, а также сети США, Канады, Индии и России, за исключением MTS.
«Для Ucom быть экологичной и ответственной компанией — это не просто принцип, а последовательная работа. Для нас важно не только обеспечивать наших абонентов современной связью и технологиями, но и создавать решения, которые дают им возможность участвовать в инициативах, значимых для общества и окружающей среды. Кампания Green предоставляет именно такую возможность. Каждый абонент может внести свой вклад в экологические программы, а Ucom удвоит его, усиливая эффект каждого участия», — отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Абоненты Ucom могут подключить GreenGo, набрав *321*1#, а GreenPlus — *321*2#. Новые абоненты могут подключиться к этим тарифам в центрах продаж и обслуживания компании Ucom. Средства, пожертвованные в рамках инициативы и удвоенные Ucom, будут направлены партнеру компании — Фонду сохранения дикой природы и культурных ценностей (FPWC) — на реализацию программ по лесовосстановлению, сохранению биоразнообразия и экологическому образованию.
Новые тарифные планы продолжают экологические инициативы Ucom и деятельность компании в области устойчивого развития, объединяя людей в сообщество, где повседневное использование связи также способствует сохранению природы. Участники сообщества смогут принимать участие в экологических программах, видеть реальные результаты своего вклада и вместе содействовать формированию более зеленого будущего.
В рамках кампании Green также предусмотрены прозрачное представление информации о пожертвованиях и их воздействии, а также регулярная отчетность.