Ճապոնիայում երկրաշարժից հետո ավելի քան 60 հետցնցում է գրանցվել. կան տասնյակ անհետ կորածներ
Ճապոնիայի օդերևութաբանական գործակալությունը հայտարարել է, որ 7,1 մագնիտուդով երկրաշարժին հաջորդել է 61 հետցնցում, որոնց սեյսմիկ ինտենսիվությունը եղել է 1-6-ի սահմաններում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է BBC-ն։
Ճապոնիայի վարչապետ Սանաե Տակաիչին հայտարարել է, որ Կումամոտոյի նահանգապետի խնդրանքով տուժած շրջաններ է ուղարկվել ինքնապաշտպանության ուժերի 3600 անդամ։ Փլուզվել են շենքեր, վնասվել են ճանապարհներ, կամուրջներ։
Տոկիոյի «Հանեդա» օդանավակայանում երկրաշարժի պատճառով ավելի քան 40 թռիչք հետաձգվել է կամ չեղարկվել։
Իր հերթին, Kyodo գործակալությունը հաղորդում է, որ առևտրի կենտրոնում, որտեղ երկրաշարժից հետո պայթյուն է տեղի ունեցել, 20-30 մարդ անհետ կորած է։

В Японии после землетрясения зафиксировано более 60 афтершоков, десятки человек числятся без вести пропавшими
Главное метеорологическое агентство Японии сообщило, что за землетрясением магнитудой 7,1 последовал 61 афтершок, сейсмическая интенсивность которых колебалась от 1 до 6 баллов. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает BBC.
Премьер-министр Японии Санаэ Такаити сообщила, что по запросу губернатора Кумамото в пострадавшие районы отправлены 3600 военнослужащих Сил самообороны Японии. Разрушены здания, повреждены дороги и мосты.
В токийском аэропорту Ханэда были задержаны или отменены более 40 рейсов.
Агентство Kyodo сообщает, что в торговом центре, где произошел взрыв после землетрясения, 20-30 человек числятся без вести пропавшими.