Հարավային Կորեան դիտարկում է մինչև 14 տարեկան երեխաների կողմից սոցցանցերի օգտագործումն արգելելու հնարավորությունը
Հարավային Կորեայի իշխանությունները քննարկում են մինչև 14 տարեկան երեխաներին սոցիալական ցանցերից օգտվելն արգելելու հնարավորությունը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Կորեայի Հանրապետության ԶԼՄ-ների և հաղորդակցության հանձնաժողովի նախագահ Կիմ Չոն Չհոլը։
«Մենք քննարկում ենք մինչև 14 տարեկան երեխաների համար սոցիալական ցանցերում հաշիվներ ստեղծելու հնարավորությունը սահմանափակելու, ինչպես նաև 14-ից 19 տարեկան դեռահասների շրջանում նման հարթակների չափազանց մեծ օգտագործումը խրախուսող ալգորիթմների ազդեցությունը սահմանափակելու ծրագիր»,- Կիմ Չոն Չհոլի խոսքերը մեջբերում է Yonhap լրատվական գործակալությունը։
Հանձնաժողովի նախագահը նշել է, որ խորհրդարանում ներկայացվել է մոտ յոթ օրինագիծ, որոնք վերաբերում են անչափահասների կողմից սոցիալական ցանցերի օգտագործմանը։

South Korean authorities are considering banning children under the age of 14 from using social media. The announcement was made by Kim Jong-cheol, Chairperson of the Korea Communications Commission.
“We are considering a plan to restrict the creation of social media accounts by children under the age of 14, as well as to limit the impact of algorithms that encourage excessive use of such platforms among adolescents aged 14 to 19,” Kim said, according to Yonhap News Agency.
The chairperson of the commission said that about seven bills concerning the use of social media by minors have been introduced in parliament.