ԵՄ-ն Ուկրաինայի համար ԱԹՍ-ների ձեռքբերման նպատակով ևս 1 միլիարդ եվրո կհատկացնի
Եվրահանձնաժողովը հաստատել է Ուկրաինայի համար անօդաչու թռչող սարքերի ձեռքբերման նպատակով ևս 1 միլիարդ եվրոյի ֆինանսավորումը։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին Կիև կատարած այցի ընթացքում հայտարարել է Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենը։
«Եվրահանձնաժողովը հաստատել է անօդաչու թռչող սարքերի համար նոր՝ 1 միլիարդ եվրոյի հատկացումը»,- ասել է ֆոն դեր Լայենը։
Եվրահանձնաժողովն ավելի վաղ հաստատել էր նույն ծրագրի շրջանակում 10 միլիարդ եվրոյի ֆինանսավորում, որը նախատեսված է Ուկրաինայի համար անօդաչու թռչող սարքերի, հրթիռների և ինքնաթիռների ձեռքբերման համար։

ЕС выделит еще 1 млрд евро с целью приобретения БПЛА для Украины
Европейская комиссия утвердила финансирование в размере еще 1 млрд евро с целью приобретения беспилотных летательных аппаратов для Украины.
Как сообщает Арменпресс, об этом в ходе визита в Киев заявила председатель Европейской комиссии Урсула фон дер Ляйен.
«Европейская комиссия утвердила выделение новых 1 млрд евро для беспилотных летательных аппаратов», — сказала фон дер Ляйен.
Европейская комиссия ранее утвердила в рамках той же программы финансирование в размере 10 млнрд евро, которое предусмотрено для приобретения беспилотных летательных аппаратов, ракет и самолетов для Украины.