Իրանական պատվիրակությունը մեկնել է Դոհա՝ ԱՄՆ-Իրան հնարավոր համաձայնագրի շուրջ բանակցություններ վարելու. France 24
ԱՄՆ-Իրան բանակցություններում իրանական կողմի գլխավոր բանակցող Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆը և արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին մեկնել են Դոհա՝ Կատարի վարչապետ և արտգործնախարար շեյխ Մուհամմադ բին Աբդել Ռահման ալ-Թանիի հետ բանակցությունների վարելու նպատակով։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է France 24-ը։
Այցը տեղի է ունենում ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև պատերազմը դադարեցնելու վերաբերյալ հնարավոր համաձայնագիր կնքելու շրջանակում։
Հանդիպման օրակարգի հիմնական թեմաների առանցքում կլինեն Հորմուզի նեղուցի շուրջ ստեղծված իրավիճակը և Իրանի բարձր հարստացված ուրանի պաշարները։
Տեղեկությունների համաձայն՝ իրանական պատվիրակության կազմում է նաև Իրանի Կենտրոնական բանկի նախագահը: Նա, ինչպես սպասվում է, կմասնակցի վերջնական համաձայնագրի շրջանակներում իրանական ակտիվների հնարավոր ապասառեցման վերաբերյալ քննարկումներին:

Иранская делегация отправилась в Доху для проведения переговоров о возможном соглашении между США и Ираном - France 24
Главный переговорщик иранской стороны на переговорах между США и Ираном Мохаммед Багер Галибаф и министр иностранных дел Аббас Арагчи отправились в Доху для проведения переговоров с премьер-министром и министром иностранных дел Катара шейхом Мухаммедом бин Абдулрахманом аль-Тани. Как передает Арменпресс, об этом сообщает France 24.
Визит проходит в рамках возможного соглашения между США и Ираном о прекращении войны.
Основными темами повестки встречи станут ситуация вокруг Ормузского пролива и запасы высокообогащенного урана в Иране.
По имеющейся информации, в состав иранской делегации также входит глава Центрального банка Ирана. Ожидается, что он примет участие в обсуждении возможной разморозки иранских активов в рамках окончательного соглашения.