ՀՀ ՆԳՆ և այլ գերատեսչությունների անունից կեղծ հաղորդագրություններ են տարածվում․ նախարարությունը հորդորում է անտեսել
ՀՀ ներքին գործերի նախարարության և պետական այլ գերատեսչությունների անունից տարածվում են կեղծ հաղորդագրություններ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ՆԳ նախարարության ոստիկանությունից՝ մանրամասնելով, որ արտասահմանյան հեռախոսահամարներով ՆԳՆ և պետական այլ գերատեսչությունների անունից մասսայական հաղորդագրություններ են ուղարկվում քաղաքացիներին ու առաջարկում որոշակի գործողություններ կատարել։
Հրապարակված լուսանկարներից պարզ է դառնում, որ հաղորդագրություններով, այդ թվում՝ առաջարկվում է վճարել իբր կատարված որոշակի խախտումների համար տուգանքներ։

От имени МВД и других госведомств распространяются ложные сообщения: министерство призывает игнорировать данные сообщения
От имени министерства внутренних дел Армении и других государственных ведомств распространяются ложные сообщения.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе полиция МВД, с зарубежных телефонных номеров от имени МВД и других госведомств гражданам массово рассылаются сообщения с предложением совершить определенные действия.
Из опубликованных фотографий становится ясно, что в сообщениях, в числе прочего, предлагается оплатить штрафы за якобы совершенные определенные правонарушения.