Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիդեռլանդների Թագավորության վարչապետին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիդեռլանդների Թագավորության վարչապետ Ռոբ Յետտենին ազգային տոնի՝ Թագավորի օրվա առիթով:
«Ջերմորեն շնորհավորում և անկեղծ բարեմաղթանքներս եմ հղում Ձեզ և Նիդեռլանդների բարեկամ ժողովրդին ազգային տոնի՝ Թագավորի օրվա առիթով։
Գոհունակությամբ եմ արձանագրում վերջին շրջանում Հայաստան-Նիդեռլանդներ համագործակցության աննախադեպ ակտիվությունը, ինչին մեծապես նպաստում է մեր բարեկամ երկրների միջև ստորագրված Ռազմավարական գործընկերության մասին համատեղ հռչակագիրը։
Բարձր ենք գնահատում Հայաստանում շարունակվող ժողովրդավարական բարեփոխումներին, ինչպես նաև եվրոպական ինտեգրման հարցում Նիդեռլանդների կողմից ցուցաբերվող քաղաքական աջակցությունը:
Մաղթում եմ Ձեզ ամենայն հաջողություն, իսկ Նիդերլանդների բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և խաղաղություն»։

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Королевства Нидерландов
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Королевства Нидерландов Робу Йеттену по случаю национального праздника — Дня короля.
Как передает Арменпресс, в сообщении, распространенном аппаратом премьер-министра Республики Армения, говорится:
«Я сердечно поздравляю и выражаю искренние наилучшие пожелания Вам и дружественному народу Нидерландов по случаю национального праздника — Дня короля.
С удовлетворением отмечаю беспрецедентную активность армяно-нидерландского сотрудничества в последнее время, чему в значительной степени способствовала Совместная декларация о стратегическом партнерстве, подписанная между нашими дружественными странами.
Мы высоко ценим поддержку Нидерландами продолжающихся демократических реформ в Армении, а также политическую поддержку в вопросе европейской интеграции.