Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիդեռլանդների Թագավորության վարչապետին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիդեռլանդների Թագավորության վարչապետ Ռոբ Յետտենին ազգային տոնի՝ Թագավորի օրվա առիթով:
«Ջերմորեն շնորհավորում և անկեղծ բարեմաղթանքներս եմ հղում Ձեզ և Նիդեռլանդների բարեկամ ժողովրդին ազգային տոնի՝ Թագավորի օրվա առիթով։
Գոհունակությամբ եմ արձանագրում վերջին շրջանում Հայաստան-Նիդեռլանդներ համագործակցության աննախադեպ ակտիվությունը, ինչին մեծապես նպաստում է մեր բարեկամ երկրների միջև ստորագրված Ռազմավարական գործընկերության մասին համատեղ հռչակագիրը։
Բարձր ենք գնահատում Հայաստանում շարունակվող ժողովրդավարական բարեփոխումներին, ինչպես նաև եվրոպական ինտեգրման հարցում Նիդեռլանդների կողմից ցուցաբերվող քաղաքական աջակցությունը:
Մաղթում եմ Ձեզ ամենայն հաջողություն, իսկ Նիդերլանդների բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և խաղաղություն»։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has congratulated the Prime Minister of the Netherlands, Rob Jetten, on the country’s national day, King’s Day.
“Warm congratulations and my sincere best wishes to you and the friendly people of the Netherlands on the occasion of the national holiday, King’s Day,” Pashinyan said in a letter published by his office.
“I am pleased to note the unprecedented recent dynamism in Armenia–Netherlands cooperation, greatly facilitated by the Joint Declaration on Strategic Partnership signed between our friendly countries.
We highly appreciate the political support provided by the Netherlands for the ongoing democratic reforms in Armenia, as well as for the process of European integration.