Սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի գնման համար 2022-2025-ին 5.4 անգամ ավելի ծախս է արվել, քան 1998-2018-ին. Պապիկյան
Հայաստանում 2022-2025թթ սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի գնման վրա 5.4 անգամ ավելի շատ ծախս է արվել, քան երկու տասնամյակի՝ 1998-2018թթ ընթացքում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`այս մասին վստահեցրեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանին:
«1998-2018թթ՝ երկու նախագահների կառավարման տարիներին, երկու տասնամյակի ընթացքում բանակի վրա 5.4 անգամ ավելի պակաս ծախս է արվել, քան 2022-2025թթ: Այսինքն՝ միայն իմ պաշտոնավարման ժամկետի ընթացքում 5.4 անգամ ավելի ծախս է արվել սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի գնման վրա, քան դա արվել է երկու նախագահների կառավարման տարիներին՝ 1998-2018թթ»,-ասաց Պապիկյանը:
Անդրադառնալով ընդդիմադիր որոշ շրջանակների մտահոգությանը, թե խաղաղության մասին խոսելով՝ գործող իշխանությունն անտեսել է բանակը, ոչինչ չի կատարում սպառազինությունների և մնացածի մասով՝ նախարարն ասաց. «Թվերին նայեք և հարց տվեք ձեզ՝ ինչո՞վ էիք զբաղված, ինչո՞վ էիք զբաղվում... »:

В Армении в 2022-2025 годах на закупку вооружений и военной техники было потрачено в 5,4 раза больше средств, чем за 1998-2018 гг.
В Армении в 2022-2025 годах на закупку вооружений и военной техники было потрачено в 5,4 раза больше средств, чем за два предыдущие десятилетия: с 1998 по 2018 год.
Как сообщает Арменпресс, об этом в ходе правительственного часа в НС сказал министр обороны Армении Сурен Папикян.
«За годы правления двух президентов — в 1998-2018 годах — на армию было потрачено в 5,4 раза меньше, чем за 2022-2025 годы. То есть только за время моего пребывания на посту министра на закупку вооружений и военной техники было потрачено в 5,4 раза больше, чем за годы правления двух президентов в 1998-2018 годах», — сказал Папикян.
Коснувшись опасений некоторых оппозиционных кругов, которые считают, что, говоря о мире, действующие власти игнорируют армию, ничего не делают в отношении вооружений и всего остального, министр сказал: «Посмотрите на цифры и спросите себя: чем вы были заняты, что вы делали...»