Կիմ Չեն Ընը վերընտրվել է Հյուսիսային Կորեայի պետական ​​գործերի նախագահ
Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընը Փհենյանում բացված 15-րդ գումարման Գերագույն ժողովրդական ժողովի առաջին նստաշրջանի ընթացքում վերընտրվել է ԿԺԴՀ-ի պետական ​​գործերի նախագահ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Yonhap գործակալությունը՝ հղում անելով հյուսիսկորեական  պետական ​​լրատվամիջոցներին։
«Կիմ Չեն Ընը ԿԺԴՀ-ի պետական ​​գործերի նախագահ է վերընտրվել 15-րդ գումարման Գերագույն ժողովրդական ժողովի առաջին նստաշրջանի առաջին օրը», - ասվում է հրապարակման մեջ։
Yonhap-ը նշում է, որ նստաշրջանի ընթացքում Չո Յոն Վոնը, որը հայտնի է որպես Կիմ Չեն Ընի մերձավոր աջակիցներից մեկը, ընտրվել է Գերագույն ժողովրդական ժողովի մշտական ​​կոմիտեի նախագահ՝ փոխարինելով Չխվե ​​Ռյոն Հեին։

Ким Чен Ын переизбран на пост председателя государственных дел Северной Кореи
Лидер Северной Кореи Ким Чен Ын на I сессии Верховного народного собрания пятнадцатого созыва, прошедшей в Пхеньяне, был переизбран на пост председателя государственных дел КНДР. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает агентство Yonhap со ссылкой на северокорейские государственные СМИ.
“Ким Чен Ын был переизбран председателем государственных дел КНДР в первый день первой сессии 15-го Верховного народного собрания”, — говорится в публикации.
Yonhap также сообщил, что на сесии Чо Ён Вон, один из ближайших сторонников Ким Чен Ына, был избран председателем постоянного комитета Верховного народного собрания, сменив на этом посту Чхве Рен Хэ.