ՀՀ դեսպանը հանդիպել է ԱՄՆ Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի հետ
Միացյալ Նահանգներում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը մարտի 18-ին և 19-ին հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՆ Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի համանախագահներ Ֆրենք Փալոնի և Գաս Բիլիրակիսի, ինչպես նաև հանձնախմբի անդամներ Սեթ Մագազիների և Ջիմ Կոստայի հետ։
Հանդիպումների ընթացքում դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել հանձնախմբի անդամներին Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդմանն ուղղված երկարամյա աջակցության համար։
Նշվում է, որ քննարկվել են համագործակցության հետագա խորացման և համատեղ նոր նախաձեռնությունների իրականացման հնարավորությունները։

Armenian Ambassador to the U.S. Narek Mkrtchyan held meetings with the Co-Chairs of the Congressional Armenian Caucus, Frank Pallone and Gus Bilirakis, as well as with Caucus members Seth Magaziner and Jim Costa.
During the meetings, the Ambassador expressed appreciation to the Caucus members for their longstanding support for strengthening Armenia–U.S. bilateral relations, the embassy said in a readout.
The discussions also addressed prospects for further deepening cooperation and advancing new joint initiatives.