Պակիստանն ավիահարվածներ է հասցրել Աֆղանստանի տարածքին
Պակիստանի զինված ուժերը հերթական մի շարք ավիահարվածներն են հասցրել Աֆղանստանի տարածքին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդել է TOLO News հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով Աֆղանստանի կառավարության ներկայացուցիչ Զաբիհուլլա Մուջահիդին:
Նրա խոսքով՝ հարձակումների են ենթարկվել օբյեկտներ Քաբուլում, ինչպես նաև Ղանդահարի, Պակտիայի և Պակտիկայի նահանգներում: Ռմբակոծությունները հանգեցրել են զոհերի խաղաղ բնակչության շրջանում, հավելել է Մուջահիդը՝ առանց հստակ թիվ նշելու։
Իսլամաբադը պնդում է, որ Քաբուլն ապաստան է տալիս Պակիստանում հարձակումներ իրականացնող զինյալների։ Աֆղանստանում իշխող «Թալիբան»-ը հերքում է այս մեղադրանքները։

Пакистан нанес авиаудары по территории Афганистана
Вооруженные силы Пакистана нанесли очередную серию авиаударов по территории Афганистана. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает телеканал TOLO News со ссылкой на представителя афганского правительства Забихуллу Муджахида.
Удары были нанесены по целям в Кабуле, а также в провинциях Кандагар, Пактия и Пактика. Забихулла Муджахид добавил, что в результате бомбардировок погибли мирные жители, не уточнив точное число жертв.
Исламабад утверждает, что Кабул предоставляет убежище боевикам, совершающим нападения в Пакистане. Талибан, правящий Афганистаном, отрицает эти обвинения.