Նիկոլ Փաշինյանը Վարշավայում հանդիպել է Լեհաստանի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Պաշտոնական այցով Լեհաստանի Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի Հանրապետությա վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Վարշավայում հանդիպում է ունեցել Լեհաստանի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպման ընթացքում անդրադարձել է Լեհաստան կատարած պաշտոնական այցի նպատակներին և ակնկալիքներին՝ ընդգծելով Հայաստանի և Լեհաստանի միջև հարաբերությունների շարունակական զարգացման և համագործակցության ընդլայնման կարևորությունը։
Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության առաջնահերթությունները՝ խոսելով խաղաղության օրակարգի առաջմղման, տարածաշրջանային հաղորդակցության ուղիների ապաշրջափակման, ինչպես նաև Հայաստանի տնտեսական զարգացման ուղղությամբ իրականացվող քայլերի մասին։
Վարչապետը նաև անդրադարձել է «Իրական Հայաստան» գաղափարախոսությանը՝ ներկայացնելով հիմնական սկզբունքները։
Հանդիպման ավարտին Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանել է ներկաների հարցերին, որոնք վերաբերել են Ադրբեջանի հետ խաղաղության գործընթացին, Հայաստանի արտաքին քաղաքականությանը, Հայաստան- Լեհաստան համագործակցության հեռանկարներին և այլ արդիական թեմաների։

Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan met with representatives of the Armenian community of Poland in Warsaw.
The meeting took place on the first day of his official visit to Poland.
The Prime Minister’s Office of Armenia reported that during the meeting, Nikol Pashinyan addressed the goals and expectations of his official visit, emphasizing the importance of continuously developing relations between Armenia and Poland and expanding cooperation.
Prime Minister Nikol Pashinyan presented the priorities of the Armenian government, speaking about advancing the peace agenda, unblocking regional communication routes, as well as the steps being taken toward Armenia’s economic development.
The Prime Minister also touched upon the “Real Armenia” doctrine, presenting its main principles.
At the end of the meeting, Nikol Pashinyan answered questions from attendees related to the peace process with Azerbaijan, Armenia’s foreign policy, the prospects for Armenia–Poland cooperation, and other current issues.
During his visit to Poland, the Armenian Prime Minister is scheduled to meet with Polish President Karol Nawrocki, Prime Minister Donald Tusk, and Marshal of the Senate Małgorzata Kidawa-Błońska.