Կիմ Չեն Ընը վերընտրվել է Կորեայի աշխատավորական կուսակցության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում
Կորեայի աշխատավորական կուսակցության (ԿԱԿ) 9-րդ համագումարում երկրի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընը վերընտրվել է գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնել է Կորեայի կենտրոնական լրատվական գործակալությունը (ԿԿԼԳ):
Կորեայի աշխատավորական կուսակցության 9-րդ համագումարի աշխատանքները սկսվել են փետրվարի 19-ին՝ մայրաքաղաք Փհենյանում: Համագումարին մասնակցում էին կուսակցության ութերորդ գումարման կենտրոնական ղեկավար մարմնի 224 անդամ և բոլոր կուսակցական կազմակերպություններում ընտրված 4 776 պատվիրակ՝ ընդհանուր առմամբ 5 000 մարդ։
Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինն արդեն շնորհավորել է Կիմ Չեն Ընին կուսակցության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։

Ким Чен Ын переизбран на пост генерального секретаря Трудовой партии Кореи
На IX съезде Трудовой партии Кореи (ТПК) лидер страны Ким Чен Ын был переизбран на пост генерального секретаря. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщило Центральное информационное агентство Кореи.
IX съезд Трудовой партии Кореи начался 19 февраля в столице Пхеньяне. В работе съезде участвовали 224 члена центрального руководства партии восьмого созыва и 4776 делегатов, избранных от всех партийных организаций, всего 5000 человек.
Председатель КНР Си Цзиньпин уже поздравил Ким Чен Ына с переизбранием на пост генерального секретаря партии.