Ինդոնեզիայում սողանքի զոհերի թիվը հասել է 25-ի
Ինդոնեզիայի Արևմտյան Ճավայի նահանգում սողանքի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 25-ի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Antara գործակալությունը՝ հղում անելով Ինդոնեզիայի Տարերային աղետների կառավարման գործակալությանը:
Ինչպես նշվում է, որոնողափրկարարական գործողությունը շարունակվում է, 65 մարդ դեռ անհետ կորած է: Դրա հետ մեկտեղ որոնողական աշխատանքները բազմիցս դադարեցվել են տեղատարափ անձրևների, անկայուն գրունտի և կրկնվող սողանքի պատճառով:
Միջադեպը տեղի է ունեցել հունվարի 24-ին Բանդունգ Բարատ շրջանում, որտեղ տեղատարափ անձրևների պատճառով սողանքի տակ է մնացել Պասիր Լանգու բնակավայրը:

Число жертв оползня в Индонезии возросло до 25
Число погибших в результате оползня в индонезийской провинции Западная Ява возросло до 25. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает агентство Antara со ссылкой на Национальное агентство по управлению стихийными бедствиями Индонезии.
Как отмечается, поисково-спасательная операция продолжается, 65 человек по-прежнему числятся пропавшими без вести. Поисковые работы неоднократно приостанавливались из-за сильного ливня, нестабильного грунта и повторяющихся оползней.
Оползень произошел утром 24 января в жилом районе округа Западный Бандунг. Ему предшествовали сильные дожди, которые, по прогнозам, могут продолжаться еще неделю.
Деревня Пасир-Лангу, пострадавшая от оползня, расположена в 100 километрах от столицы Джакарты. Более 30 домов оказались погребены под завалами.