ՀՀ վարչապետը շնորհավորել է Էդի Ռամային Ալբանիայի Անկախության տոնի առիթով
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալբանիայի Հանրապետության վարչապետ Էդի Ռամային ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առիթով:
«Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ կառավարության տարածած ուղերձում նշված է.
«Շնորհավորում եմ Ձեզ և Ալբանիայի ժողովրդին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առիթով։
Գոհունակությամբ եմ հիշում այս տարի Տիրանայում Եվրոպական քաղաքական համայնքի 6-րդ գագաթնաժողովի շրջանակներում կայացած մեր հանդիպումը, որը հիանալի հնարավորություն էր քննարկելու Հայաստանի և Ալբանիայի միջև տարբեր ոլորտներում համագործակցության խորացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ: Լիահույս եմ, որ հնարավորություն կունենամ նույն ջերմությամբ հյուրընկալելու Ձեզ Երևանում կայանալիք ԵՔՀ 8-րդ գագաթնաժողովին։
Հայաստանի Հանրապետությունը կարևորում է Ալբանիայի Հանրապետության հետ համագործակցության զարգացումը թե՛ երկկողմ և թե՛ բազմակողմ հարթակներում՝ հիմնված ընդհանուր արժեքների ու փոխադարձ վստահության վրա:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Ալբանիայի ժողովրդին՝ բարօրություն և երջանկություն»։

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Албании
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Албания Эди Раме по случаю Дня независимости. Как передает “Арменпресс”, в послании говорится:
“Поздравляю Вас и народ Албании с национальным праздником – Днем независимости.
С удовлетворением вспоминаю состоявшуюся в текущем году в Тиране на полях 6-го саммита Европейского политического сообщества нашу встречу, которая стала прекрасной возможностью обсудить широкий круг вопросов, связанных с углублением сотрудничества между Арменией и Албанией в различных областях. Надеюсь, что у меня будет возможность с такой же теплотой принять Вас на 8-м саммите Европейского политического сообщества, который состоится в Ереване.
Республика Армения придает важность развитию сотрудничества с Республикой Албания как в двустороннем формате, так и в рамках многосторонних платформ, на основе общих ценностей и взаимного доверия.