ՀՀ վարչապետը շնորհավորել է Էդի Ռամային Ալբանիայի Անկախության տոնի առիթով
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալբանիայի Հանրապետության վարչապետ Էդի Ռամային ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առիթով:
«Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ կառավարության տարածած ուղերձում նշված է.
«Շնորհավորում եմ Ձեզ և Ալբանիայի ժողովրդին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առիթով։
Գոհունակությամբ եմ հիշում այս տարի Տիրանայում Եվրոպական քաղաքական համայնքի 6-րդ գագաթնաժողովի շրջանակներում կայացած մեր հանդիպումը, որը հիանալի հնարավորություն էր քննարկելու Հայաստանի և Ալբանիայի միջև տարբեր ոլորտներում համագործակցության խորացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ: Լիահույս եմ, որ հնարավորություն կունենամ նույն ջերմությամբ հյուրընկալելու Ձեզ Երևանում կայանալիք ԵՔՀ 8-րդ գագաթնաժողովին։
Հայաստանի Հանրապետությունը կարևորում է Ալբանիայի Հանրապետության հետ համագործակցության զարգացումը թե՛ երկկողմ և թե՛ բազմակողմ հարթակներում՝ հիմնված ընդհանուր արժեքների ու փոխադարձ վստահության վրա:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Ալբանիայի ժողովրդին՝ բարօրություն և երջանկություն»։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has congratulated his Albanian counterpart, Edi Rama, on the occasion of Albania's Independence Day.
"I congratulate you and the people of Albania on the occasion of your national day, Independence Day," Pashinyan said in a letter addressed to PM Edi Rama. "I fondly remember our meeting earlier this year in Tirana, within the framework of the 6th Summit of the European Political Community, which was an excellent opportunity to discuss a wide range of issues related to the deepening of cooperation between Armenia and Albania in various fields. I hope I will have the opportunity to host you with the same warmth at the 8th Summit of the EPC, which will be held in Yerevan.The Republic of Armenia attaches great importance to the development of cooperation with the Republic of Albania, both bilaterally and in multilateral forums, based on common values and mutual trust.I wish you good health, continued success, and prosperity, as well as happiness to the people of Albania."