ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարն ու Ֆրանսիայի դեսպանը բացել են ֆրանսահայ ճարտարապետ Ալեն Դարոնյանի հիշատակին նվիրված հուշատախտակ
ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը նոյեմբերի 14-ին Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունում մասնակցել և ելույթով է հանդես եկել դեսպանության բացման 30-ամյակին նվիրված հանդիսավոր արարողությանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ԱԳՆ-ից:
Շնորհավորելով հիշարժան օրվա կապակցությամբ՝ ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարն անդրադարձ է կատարել Հայաստան-Ֆրանսիա ռազմավարական բնույթ ունեցող հարաբերությունների ծավալուն օրակարգին, ընդգծել երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը և բազմաոլորտ համագործակցությունը:
Միջոցառման ավարտին ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը և Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին բացել են ֆրանսահայ ճարտարապետ Ալեն Դարոնյանի հիշատակին նվիրված հուշատախտակը:

Генсек МИД Армении и посол Франции открыли мемориальную доску французскому архитектору Алену Дароняну
Генеральный секретарь министерства иностранных дел Республики Армения Давид Карапетян 14 ноября принял участие в торжественной церемонии, посвященной 30-летию открытия посольства Франции в Армении.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, поздравив со знаменательным днем, Давид Карапетян коснулся обширной повестки стратегических отношений между Арменией и Францией, подчеркнув высокий уровень политического диалога и многопрофильного сотрудничества между двумя странами.
В завершение мероприятия генеральный секретарь министерства иностранных дел Республики Армения Давид Карапетян и посол Франции в Армении Оливье Декотиньи открыли мемориальную доску французскому архитектору армянского происхождения Алену Дароняну.