Հրապարակումները, թե Փաշինյանը Սյունիքի մի հատվածը Ադրբեջանին փոխանցելու հայտարարություն է արել, ապատեղեկատվություն են
Վերջին օրերին մի շարք միջազգային և տեղական ԶԼՄ-ներում, ինչպես նաև սոցիալական ցանցերում, տարածվել է կեղծ տեղեկատվություն, թե իբր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է Սյունիքի մարզի տարածքի մի հատվածը Ադրբեջանին փոխանցելու և Թուրքիայի համար հատուկ սահմանային գոտի ստեղծելու մասին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ վարչապետի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում պաշտոնապես հայտարարել է, որ նշված հրապարակումն ապատեղեկատվություն է, չունի որևէ փաստական կամ իրավական հիմք և հանդիսանում է Հայաստանի Հանրապետության դեմ վարվող հիբրիդային պատերազմի բաղադրիչ։
Բաղդասարյանը հորդորել է քաղաքացիներին, լրատվամիջոցներին և վերլուծական հարթակներին՝ զերծ մնալ նման ապատեղեկատվական նյութերի տարածումից, ստուգել տեղեկատվության հավաստիությունը և առաջնորդվել բացառապես պաշտոնական հաղորդագրություններով։

Reports about Pashinyan's alleged statement on handing over part of Syunik to Azerbaijan are false - Spokesperson
In recent days, false information has been circulated in several international and local media outlets, as well as on social networks, claiming that Prime Minister Nikol Pashinyan allegedly announced the transfer of part of the Syunik region to Azerbaijan and the creation of a special border zone for Turkey.
Prime Minister Pashinyan's spokesperson, Nazeli Baghdasaryan, described such publications as disinformation with no factual or legal basis in a post on Facebook.
She noted that this is part of the hybrid war being waged against the Republic of Armenia.
Baghdasaryan urged citizens, media outlets and analytical platforms to refrain from spreading such false information, to verify the reliability of sources and to rely exclusively on official statements.