Արմեն Գրիգորյանը Դիլիջանում աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել Սթիվեն Դաութիի հետ
Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Դիլիջանում աշխատանքային նախաճաշ է ունեցել Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի, Հյուսիսային Ամերիկայի և Անդրծովյան տարածքների պետնախարար Սթիվեն Դաութիի հետ:
Արմեն Գրիգորյանը ներկայացրել է Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները, ինչպես նաև տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակումը և «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի իրագործմամբ ընձեռվող տնտեսական հնարավորությունները:
Սթիվեն Դաութին իր հերթին աջակցություն է հայտնել Վաշինգտոնում ձեռք բերված պայմանավորվածություններին և ընդգծել Հարավային Կովկասում հաստատուն խաղաղություն ունենալու կարևորությունը:
Կողմերը քննարկել են նաև ՀՀ-ՄԹ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը՝ մատնանշելով հետագա համագործակցության ուղիները: Զրուցակիցները գոհունակությամբ նաև ընդգծել են հարաբերությունների զարգացման բարձր դինամիկան՝ միտված ռազմավարական գործընկերությանը:

Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan held a working breakfast in Dilijan with Stephen Doughty, UK Minister of State for Europe, North America and Overseas Territories, Grigoryan’s Office has said in a readout.
Grigoryan presented the agreements reached in Washington within the process of normalizing relations between Armenia and Azerbaijan, as well as the unblocking of regional communications and the economic opportunities offered by the implementation of the "Crossroads of Peace" project.
Minister Doughty expressed support for the agreements reached in Washington and underlined the importance of achieving lasting peace in the South Caucasus.
The sides also discussed the agenda of Armenia–UK bilateral relations, outlining ways to further deepen cooperation.
They praised the dynamic development of ties, noting that relations are moving toward a strategic partnership.