Լարսը փակ է մեծ բեռնատարների համար
Ռազմավիրական ճանապարհին մեծ բեռնատարների երթևեկությունը կարգելվի օգոստոսի 13-ին՝ Մոսկվայի ժամանակով ժամը 07:00-ից մինչև 18:00-ն։ «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է ՏԱՍՍ գործակալությունից։
«Վրաստանի տարածքում ճանապարհի մաքրման աշխատանքների, ավտոտրանսպորտային միջոցների անվտանգ անցումն ապահովելու անհնարինության կապակցությամբ, ինչպես նաև հաշվի առնելով Վրաստանի սահմանային ոստիկանության հանձնարարականները՝ արգելված է մեծ բեռնատար ավտոտրանսպորտային միջոցների երթևեկությունը Վլադիկավկազ քաղաք-Լարս բնակավայր հատվածում՝ երկու ուղղություններով», - նշված է Արտակարգ իրավիճակների նախարարության Հյուսիսային Օսիա-Ալանիայի Հանրապետության գլխավոր վարչության մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։

Ларс закрыт для большегрузных автомобилей
Движение большегрузных автомобилей по Военно-грузинской дороге будет запрещено 13 августа с 7:00 до 18:00 по московскому времени. Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на ТАСС.
«В связи с проведением работ по очистке дорог в Грузии, невозможностью обеспечения безопасного проезда транспортных средств, а также с учетом указаний Пограничной полиции Грузии, движение большегрузных автомобилей на участке Владикавказ — посёлок Ларс запрещено в обоих направлениях», — говорится в сообщении пресс-службы Главного управления МЧС Республики Северная Осетия — Алания.