Բանգլադեշում ռազմաօդային ուժերի ինքնաթիռն ընկել է ուսումնական հաստատության վրա. կան զոհեր
Բանգլադեշի մայրաքաղաք Դաքքայում ռազմաօդային ուժերի ուսումնական ինքնաթիռն ընկել է քոլեջի և դպրոցի մասնաշենքերի վրա, որի հետևանքով առնվազն 19 մարդ է զոհվել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Reuters գործակալությունը:
50-ից ավելի մարդ, այդ թվում՝ երեխաներ, այրվածքներով հոսպիտալացվել են: Ավիավթարից հետո խոշոր հրդեհ է բռնկվել:
Բանգլադեշի ժամանակավոր կառավարության ղեկավար Մուհամմադ Յունուսը հայտարարել է, որ կձեռնարկվեն անհրաժեշտ միջոցառումներ միջադեպի պատճառը պարզելու համար:
Այս ավիավթարից մեկ ամիս առաջ հարևան Հնդկաստանի Ահմեդաբադ քաղաքում Air India ավիաընկերության ինքնաթիռն ընկել էր բժշկական քոլեջի հանրակացարանի վրա, որի հետևանքով զոհվել էր ինքնաթիռում գտնվող 242 հոգուց 241-ը, ևս 19 մարդ զոհվել էր գետնի վրա:

At least 19 killed as Bangladesh air force plane crashes into college campus
At least 19 people were killed as a Bangladesh air force training aircraft crashed into a college and school campus in the capital city of Dhaka on Monday, Reuters reported citing a fire services official.
More than 50 people, including children and adults, were hospitalized with burns, a doctor at the National Institute of Burn and Plastic Surgery told reporters, according to Reuters.
Muhammad Yunus, head of Bangladesh's interim government, said "necessary measures" would be taken to investigate the cause of the accident and "ensure all kinds of assistance".