Դսեղի սրճարանի մոտ 25-ամյա երիտասարդը դանակահարել է անչափահասի
«Վանաձոր» բժշկական կենտրոնից հուլիսի 17-ին`երեկոյան ժամը 10-ին մոտ, ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ստացվել է հաղորդում, որ կրծքավանդակի կտրած-ծակած վերքով Դսեղ գյուղից բուժօգնության է տեղափոխվել 14-ամյա պատանի: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացրել է ՆԳՆ ոստիկանության ծառայությունը։
Պարզվել է, որ 14-ամյա պատանին իրենց գյուղի սրճարանի մոտ վիճել է 25-ամյա համագյուղացու հետ, որն էլ վեճը հանգուցալուծել է իր մոտ եղած դանակով:
Ժամը 23.40-ին 25-ամյա երիտասարդը ձերբակալվել ու տեղափոխվել է Թումանյանի բաժին, որտեղ խոստովանել է արարքը: Նախաքննությամբ հանգամանքները պարզվում են։

25-летний мужчина ударил ножом несовершеннолетнего возле кафе в Дсехе
17 июля около 22:00 в оперативный штаб полиции поступило сообщение из медицинского центра Ванадзора о том, что 14-летний подросток из села Дсех доставлен в больницу с колото-резаной раной грудной клетки.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Полиция МВД.
Выяснилось, что 14-летний подросток поссорился с 25-летним односельчанином возле их сельского кафе, который решил спор с помощью имеющегося у него ножа.
В 23:40 часа 25-летний мужчина был задержан и доставлен в Туманянский отдел, где дал признательные показания. Обстоятельства преступления выясняются.