Երևանի ավտոբուսներից մեկում խուլիգանություն կատարած տղամարդը ձերբակալվել է
Համայնքային ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում հուլիսի 18-ին հաղորդում էր ստացվել, որ հուլիսի 15-ին՝ Երևանի թիվ 5 երթուղին սպասարկող ավտոբուսներից մեկում, անհայտ անձը խուլիգանություն է կատարել։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՆԳՆ ոստիկանությունը։
Դեպքի վերաբերյալ համացանցում տարածվել էր նաև տեսանյութ, որը հանրության շրջանում լայն արձագանք էր ստացել։
Կազմված փաստաթղթերը փոխանցվել էին Քննչական կոմիտե, նախաձեռնվել էր քրեական վարույթ։
Համայնքային ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի ծառայողների օպերատիվ գործողությունների արդյունքում ճշտվել է առերևույթ խուլիգանություն կատարած անձի ինքնությունը։
Նույն օրը՝ հաղորդումը ստանալուց ժամեր անց, Արմավիրի մարզի 41-ամյա բնակիչը հայտնաբերվել և խուլիգանություն կատարելու հիմնավոր կասկածով ձերբակալվել է։

Мужчина арестован за хулиганство в одном из ереванских автобусов
18 июля в Главное управление общинной полиции поступило сообщение о том, что 15 июля неизвестный совершил хулиганство в одном из ереванских автобусов маршрута № 5.
Как передает Арменпресс, по этому поводу Министерство внутренних дел опубликовало заявление.
Видеозапись инцидента также была опубликована в интернете, что вызвало широкий общественный резонанс.
Собранные материалы были переданы в Следственный комитет, возбуждено уголовное производство.
В результате оперативных действий сотрудников Центрального отдела полиции установлена личность человека, предположительно совершившего хулиганство.
В тот же день, спустя несколько часов после поступления сообщения, 41-летний житель Армавирского района был найден и задержан по обоснованному подозрению в совершении хулиганства.