Մարկուս Ռիտերը ՀՀ-ում Քուվեյթի դեսպանին է ներկայացրել ԵՄ առաքելության գործունեությունը
Եվրոպական միության դիտորդական առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերն առաքելության երևանյան գրասենյակում հյուրընկալել է Հայաստանի Հանրապետությունում Քուվեյթի Պետության դեսպան Մուհամմադ Տարեկ Ալի Ալ-Օրայֆանին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության X-ի միկրոբլոգում արված գրառման մեջ։
«Պատիվ ունեցանք հյուրընկալել Հայաստանի Հանրապետությունում Քուվեյթի Պետության դեսպան Մուհամմադ Տարեկ Ալի Ալ-Օրայֆանին Երևանի մեր գրասենյակում՝ քաղաքավարության այցի շրջանակներում։ Առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերը դեսպանին է ներկայացրել առաքելության մանդատն ու գործունեությունը, ինչպես նաև հրավիրել այցելելու Եղեգնաձորում գտնվող առաքելության գլխավոր գրասենյակ»,-ասված է ԵՄ առաքելության գրառման մեջ։

Маркус Риттер представил деятельность миссии ЕС в Армении послу Кувейта в РА
Глава Миссии наблюдателей ЕС в Армении Маркус Риттер принял посла Государства Кувейт в РА Мухаммада Тарека Али Аль-Орайфана в ереванском офисе миссии.
Как сообщает «Арменпресс», об этом говорится в публикации в микроблоге Миссии наблюдателей ЕС в Армении X.
«Мы имели честь принять посла Государства Кувейт в Республике Армения Мухаммада Тарека Али Аль-Орайфана в нашем офисе в Ереване в рамках визита вежливости. Глава миссии Маркус Риттер представил послу мандат и деятельность миссии, а также пригласил его посетить штаб-квартиру миссии в Ехегнадзоре», — говорится в сообщении миссии ЕС.