Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանադայի վարչապետին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանադայի վարչապետ Մարկ Քարնիին՝ Կանադայի օրվա առիթով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տարածած շնորհավորական ուղերձում ասված է.
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Կանադայի օրվա կապակցությամբ։
Հայաստանն առանձնահատուկ նշանակություն է տալիս Կանադայի հետ երկկողմ հարաբերությունների վերընթաց զարգացմանը և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում համագործակցության հետագա ընդլայնմանը և խորացմանը։
Առանձնակի գնահատանքի է արժանի Կանադայի շարունակական աջակցու­թյունը Հայաստանի ինքնիշխանությանն ու տարածքային ամբողջականությանը, ինչ­պես նաև Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ժողովրդավարական բարեփոխումների օրակարգին։
Օգտվելով առիթից՝ վերահաստատում եմ իմ պատրաստակամությունն աշխատելու Ձեզ հետ՝ մեր երկու երկրների միջև համագործակցության ողջ ներուժը կյանքի կոչելու ուղղությամբ։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով ազգային տոնի կապակցությամբ՝ մաղթում եմ Ձեզ անսպառ եռանդ ու քաջառողջություն, իսկ Կանադայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն, խաղաղություն և երջանկություն»։

Премьер-министр Армении направил поздравительное послание премьер-министру Канады
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Канады Марку Карни по случаю Дня Канады. Как передает “Арменпресс”, в послании говорится:
“Многоуважаемый премьер-министр,
От имени правительства Республики Армения и от себя лично от всего сердца поздравляю Вас по случаю Дня Канады.
Армения придает особое значение восходящему развитию двусторонних отношений с Канадой и дальнейшему расширению и углублению сотрудничества во всех сферах, представляющих взаимный интерес.
Особой оценки заслуживает продолжительная поддержка со стороны Канады суверенитета и территориальной целостности Армении, а также повестки демократических реформ правительства Республики Армения.
Пользуясь случаем, подтверждаю готовность работать с Вами для реализации всего потенциала сотрудничества между нашими двумя странами.
Еще раз поздравляя Вас с национальным праздником, желаю Вам неиссякаемой энергии и крепкого здоровья, а дружественному народу Канады - процветания, мира и счастья”.